Kruk to zdecydowanie jeden z lepszych, polskich seriali ostatnich lat. Z niecierpliwością wyczekiwałem pewnych informacji na temat kolejnego sezonu i mamy to! Canal + udostępnia materiały promocyjne.

Kruk w trzecim sezonie zdobędzie dopisek „jak tu ciemno” i będzie to finalne spotkanie z bohaterami serialu. Dwie poprzednie odsłony – Szepty słychać po zmrokuCzorny woron nie śpi z 2018 i 2021 roku to olbrzymi sukces stacji Canal +, a ja osobiście zaliczam się do wielkich fanów tego serialu. Cieszę się niezmiernie, że gęsty klimat znów nas zaleje – szkoda, że po raz ostatni, ale z drugiej strony chyba lepiej zejść ze sceny niepokonanym? Oczywiście teoretyzuje, bo równie dobrze finał może być słaby, ale mam dobre przeczucia, bo dwie pierwsze odsłony to kawał kryminału, którego wysoki poziom utrzymywał się przez wszystkie 12 odcinków.

Kruk

Kruk z 3. sezonem zadebiutuje 9 grudnia 2022 roku na Canal +

Kruk. Jak tu ciemno zadebiutuje na Canal + online oraz Canal + PREMIUM już 9 grudnia 2022 roku. Nie chcę za dużo spojlerować, ale nieco odniosę się do ostatnich odcinków w jak najbardziej ogólnikowy sposób. Trzeba przyznać, że drugi sezon zakończył się niezłą dramą oraz niespodziewanym pozostaniem na wolności pewnych antagonistów. Adam Kruk, nasz tytułowy bohater będzie musiał poradzić sobie z kolejnymi demonami.

R E K L A M A

Jak wydarzenia wpłyną na niego samego oraz jego relacje z synem? I co tym razem będzie wątkiem głównym? Na pewno otrzymamy kontynuację tego, co zobaczyliśmy w poprzednim sezonie. Spójrzmy najpierw na pierwszy, klimatyczny teaser, który wprowadza nas w świat kryminalnego Podlasia, ukazujący sylwetki bohaterów, a Adam Kruk mówi „jest już cicho, jest już ciemno…„.

Adam Kruk powróci po raz ostatni – będzie to finałowy sezon tej produkcji

Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska potwierdziła, że kolejny sezon będzie powrotem na dobrze znane, mroczne wody.

KRUK jest bezsprzecznie produkcją, która zawiera w swoim DNA wszystkie cechy świetnego serialu kryminalnego – skomplikowanego bohatera, który często zmuszony jest do przekraczania różnych granic, pełnokrwiste postaci drugoplanowe, pełną zwrotów akcji fabułę, unikalne, pełne mroku i tajemnicy miejsce akcji, a także niezwykle wysoki poziom realizacji. Te wszystkie cechy, za które widzowie pokochali KRUKA, będą dalej obecne w finale i wierzę, że fani dostaną zakończenie, na które zasłużyli. I oni i sam Kruk

Adam Kruk, w którego rewelacyjnie wciela się Michał Żurawski, to skomplikowana postać, pełna skrajnych emocji i bezkompromisowej postawy stróża prawa. Nie spodziewam się, że bohater stanie się „miękką fają”, ale coś czuje, że finał może być dramatyczny i zakończony śmiercią inspektora wydziału kryminalnego. Łukasz Dzięcioł, producent Opus TV również powiedział parę słów na temat zbliżających się odcinków.

KRUK zawsze był i jest dla mnie absolutnie wyjątkowym przedsięwzięciem, ale — jakkolwiek to nie zabrzmi — mam poczucie spełnienia i domknięcia tej historii w najlepszym momencie. Trzeci sezon KRUKA to pełna emocji i akcji opowieść, która zasługuje na nośne zakończenie. Jesteśmy dumni, że nasz nieoczywisty bohater i jego historia wpisały się w kanon najbardziej docenianych przez widzów kryminałów. Fanom serii mogę obiecać, że w nowym sezonie Adam Kruk pozostaje tak samo skomplikowaną, skonfliktowaną ze sobą i światem, targaną wewnętrznymi demonami postacią, jaką był w poprzednich częściach. Czeka nas mocny koniec!

Obsada i twórcy 3. sezonu Kruka

W 3. sezonie Kruka powraca dobrze znana obsada z Michałem Żurawskim na czele, Magdaleną Koleśnik oraz Tomaszem Włosokiem, a z nowych twarzy zobaczymy Cezarego Kosińskiego i Kingę Preis. Za scenariusz ponownie odpowiedzialny jest Jakub Korolczuk, a za reżyserię Maciej Pieprzyca i Adrian Panek. Autorem zdjęć jest Witold Płóciennik, a muzykę odpowiada utalentowany Bartosz Chajdecki.

Ja już nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że dostaniemy godne zakończenie historii. Tak jak wspominałem, obawiam się bardzo emocjonalnego i śmiertelnego w skutkach finału. Będę tęsknić, bo Kruk to świetny, polski kryminał. Od tej produkcji zaczęła się moja przygoda z polskim contentem Canal +, który udowadnia, że obecnie jest najlepszą na rynku telewizją, dostarczającą wartościowe seriale z naszego podwórka.

Oglądajnik #7, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+