Pierwsza tegoroczna konferencja Apple już za nami. We wtorkowy wieczór Tim Cook i jego ekipa zaprezentowali szereg nowości, a wśród nich m.in. iPhone SE trzeciej generacji, komputer Mac Studio i ekran Studio Display, a także iPad Air. Ja skupiam się na ostatnim z nich, czyli na iPadzie, bo mocno jestem zainteresowany wymianą swojego tableta od Apple.

Aktualnie posiadam iPada Pro 11 z 2019 roku i patrząc na specyfikację iPada Air, którego zaprezentowano wczoraj, przypuszczam, że ten nowy jest bardziej wydajny, a na pewno ładniejszy.

iPad Air 2022

W najnowszym lekkim iPadzie Air Apple wrzuciło ich cacko z ostatnich lat, czyli procesor Apple M1. I to już jest pierwsza przewaga nad iPadem Pro z mojego biurka. Nowy iPad Air otrzymuje również ultraszerokokątny obiektyw w przedniej części z matrycą 12 MP. Do tego Apple dorzuca mu funkcję Centrum uwagi, co ma wynieść wideo rozmowy na jeszcze wyższy poziom. Z tyłu znajdziemy natomiast 12 MP, ale już z opcją nagrywania filmów w 4K.

R E K L A M A

Co jeszcze? Wydaje się już oczywistym, że w nowych sprzętach otrzymujemy obsługę 5G i tak jest w tym przypadku. Nowego iPada Air obsłużymy również za pomocą Apple Pencil drugiej generacji, jak i podepniemy Magic Keyboard. iPad Air staje się powoli… iPadem bez Air.

Zrzut ekranu 2022 03 8 o 19.20.38

Ekran w iPad Air 2022

I tutaj przechodzimy dos edna. Wyświetlacz, który pojawił się w iPadzie Air to Liquid Retina o przekątnej 10,9 cala. Może się pochwalić takimi bajerami jak True Ton, gama P3 czy nowa powłoka, która ma zapobiec odblaskom. W iPadzie Air dostaniemy jednak coś, z czego słynie seria Air, czyli Touch ID. Ten jednak jest umieszczony w górnej części obudowy.

Procesor M1 zapewnia według Apple 60 procent większą wydajność niż w przypadku generacji poprzedniej. 8-rdzeniowy układ ma pozwolić na wielozadaniowość, od projektów w 3D do odpalenia wymagających gier.

ipad air 2022 kolory

Apple iPad Air 2022 dostępny jest aż w pięciu kolorach:

  • gwiezdna szarość
  • różowy
  • fioletowy
  • niebieski
  • księżycowa poświata

iPad Air 2022 – ceny, opcje i dostępność

Do wyboru mamy kilka opcji. Począwszy od wyboru koloru, przechodzimy do wyboru wielkości pamięci wewnętrznej. Tutaj są dwa warianty: 64 i 256 GB. Jak to bywa w przypadku iPadów możemy wybrać także pomiędzy modelem z Wi-Fi lub z Wi-Fi + Cellular.

  • iPad Air 64 GB z Wi-Fi: 3099,00 zł
  • iPad Air 256 GB z Wi-Fi: 3899,00 zł
  • iPad Air 64 GB z Wi-Fi + Cellular: 3899,00 zł
  • iPad Air 256 GB z Wi-Fi + Cellular: 4699,00 zł

Zamówienia będzie można składać już od piątku, 11 marca, a pierwsze dostawy rozpoczną się 18 marca 2022.

Czy iPad Air 2022 będzie nowym liderem wśród laptopów? Podstawowa wersja jest w naprawdę przystępnej (jak na Apple) cenie, a jakość tego sprzętu zapewnia spokój i wydajność na spokojne 5 lat użytkowania. Jeśli nie oczekujemy mega wydajności (którą i tak iPad Air 2022 posiada!), a tablet służy nam do codziennych czynności (bez obróbki wideo) to z całą pewnością warto zainwestować w tego iPada.


Posłuchaj nas!