Microsoft udostępnił aplikację Outlook dla komputerów Mac zupełnie za darmo. Nie musimy opłacać subskrypcji lub wykupować licencji na korzystanie z usługi. Program można pobrać z oficjalnego sklepu Apple App Store.

W dzisiejszym świecie opłaty subskrypcyjne są standardem. Płacimy za usługi streamingowe, programy użytkowe, wypożyczenie auta lub „kierowcy”, a nawet za leczenie. Oczywiście, w sporej części przypadków, możliwe jest wybranie opcji darmowej, która jest w pewnym stopniu okrojona. Ba, zdarza się, że dotyczy to na przykład wybranych elementów większego zestawu narzędzi. Właśnie z taką sytuacją mamy miejsce w przypadku aplikacji Outlook, którą Microsoft umieścił w Apple App Store jako produkt „darmowy”. Użytkownicy komputerów Mac nie muszą więc płacić za program, natomiast czy będą chcieli korzystać z niego równie chętnie, co z Apple Mail?

Outlook

Darmowy Outlook dla komputerów Mac. Świetnie, ale nie wierzę, że zmieni to sytuację klienta w macOS

Regularnie opłacam pakiet Microsoft 365, dlatego tytułowa informacja nie wywołała we mnie efektu „wow”. Z racji współpracy z jednym z polsko-niemieckich wydawnictw, korzystam z wachlarza dostępnych tam aplikacji. Również z Outlooka, do którego mam podpiętą pocztę. Wiem jednak, że gdyby nie konieczność wynikająca z obowiązków służbowych, zdecydowanie postawiłbym na Apple Mail, czyli natywne narzędzie dostępne w macOS. Tak, to właśnie natywne apki stanowią problem dla firm, które chciałby zaistnieć na platformie Apple.

Outlook

Gigant z Cupertino oddaje w ręce użytkownika całkiem udany pakiet biurowy z odpowiednikami Worda, PowerPointa oraz Excela, a także klienta poczty, mapy i szereg innych, mniej lub bardziej przydatnych dodatków. Wszystko oczywiście za darmo… no prawie, gdyż najpierw musimy kupić iSprzęt. Powiedzmy, że to gratis. W takiej sytuacji trudno jest przekonywać użytkownika do nabycia innego klienta poczty. Microsoft chyba dał sobie z tego sprawę i postanowił udostępnić Outlooka dla macOS za darmo. Brawo!

Outlook

Optymalizacja pod autorskie układy Apple serii M1 i M2

Co więcej, Outlook dla macOS jest dostosowany do współpracy z układami ARM Apple M1 i M2, co oznacza nic innego, jak to, że program świetnie współpracuje z nowszymi urządzeniami gigant z Cupertino. Znajdziemy tutaj widget dla kalendarza oraz obsługę powiadomień zintegrowaną z systemem. Wkrótce zobaczymy nowość w postaci opcję podglądu paska menu. Ważna dla mnie okazuje się współpraca z funkcją handoff, która pozwala na wygodne przełączenia się pomiędzy aktywną aplikacją na smartfonie i komputerze. Oczywiście, pod warunkiem że korzystamy z iPhone’a.

Aplikację Outlook możecie pobrać za darmo z repozytorium Apple App Store.

Po co komu 15-calowy MacBook Air? To kłóci się z ideą ultralekkiego i ultramobilnego komputera