Nikon prezentuje limitowaną edycję aparatów Zfc we współpracy z HERALBONY
Nikon we współpracy z fundacją HERALBONY wypuścił nowe limitowane wersje kolorystyczne ich aparatów Zfc.
Do dyspozycji mamy 4 warianty kolorystyczne, zarówno ze srebrnym jak i czarnym body. Zestawy sprzedawane są wraz z obiektywem, a projekty prezentują się nadzwyczajnie interesująco.
Doskonałe wieści dla osób, które szykowały się do zakupu Nikona Zfc, bo zyskał on coś więcej prócz oldschoolowego looku. Nikon nawiązał współpracę z japońską organizacją, która wspiera niepełnosprawnych artystów, w promowaniu ich sztuki. W efekcie tej współpracy pojawiły się dosłownie kolorowe wersje popularnych Nikonów. Marka określa nową kolorystykę jako luksusową.
Luksusowe wykończenie aparatu Zfc, powstało dzięki współpracy z HERALBONY. Wyróżnia się materiałami w skórzanej tonacji dostosowanymi do korpusu i zapewnia większą radość zarówno z fotografowania, jak i z samego posiadania aparatu. Dzieła artystów współpracujących z HERALBONY prezentowane na wykończeniu sprawiają, że aparat zachęca użytkowników do wyrażania swojej indywidualności i wyjątkowości.
Do wyboru mamy łącznie 8 sztuk w 4 różnych wariacjach artystycznych, gdzie każda jest dostępna w srebrnym lub czarnym body. Za każdym ze wzorów stoi inny artysta:
Momoko Eguchi
Momoko Eguchi najlepiej czuje się w tętniącym życiem i nastrojowym środowisku. Od najmłodszych lat fascynowała się muzyką i tańcem. Wykorzystując swoją charakterystyczną technikę uderzania gąbkami trzymanymi w obu dłoniach, ruchami przypominającymi grę na instrumencie uwiecznia na papierze codzienne emocje. Od czasu do czasu zmienia narzędzia, inspirując się artystyczną ekspresją osób z otoczenia. Woli nie przebywać w ciszy, maluje śpiewając, przy akompaniamencie i rytmicznym klaskaniu towarzyszących jej osób, przepełniona czystą radością tworzenia.
Masaharu Honda
Masaharu Honda zyskał doskonałą renomę dzięki osiągnięciom artystycznym, w tym wystawom we Francji i wystawom w krajowych galeriach sztuki. Jego twórczość obejmuje zarówno wzory geometryczne, jak i pejzaże w różnych stylach. Co ciekawe większość prac wykonuje jednym pociągnięciem pędzla. Tworzy około 20–30 wersji tego samego dzieła, reinterpretując je na nowych płótnach przy zastosowaniu zupełnie innych technik.
Teppei Kasahara
Urodzony w 1977 roku Teppei Kasahara wykonuje prace na białych płótnach, powołując do życia niezliczone, wyjątkowo ekspresyjne postacie. Używając pisaków o grubości od 0,03 do 0,7 mm, nadaje każdej postaci własną, odrębną osobowość. Ze względu na różnorodne wyrazy twarzy i stroje wydaje się, że postacie tańczą na płótnie.
Masahiro Fukui
Styl artystyczny Masahiro Fukui oscyluje wokół czerpania z katalogów motywów i wystawowych. Rośliny przedstawione w jego pracach są zarówno ciepłe, jak i atrakcyjne. Jego dzieła sztuki, wykonane śmiałymi pociągnięciami, mają ujmujący urok, wprowadzając widzów w łagodny świat. Z kolei prace z odważną, ekspresyjną „czcionką Fukui” emanują dostojną atmosferą, fascynując wzrok widza.
Uważam, że to świetna inicjatywa łączące ze sobą dwa światy: fotografii i sztuki, a przy okazji wspierająca twórców. Zestawy dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony Nikona i dostępne w zestawie z obiektywem Nikkor 28mm f2 SE w cenie 5899 PLN.
Śledź stałkę na:
Last modified: 12 września 2024