Aparat breloczek – Kodak Charmera zrobił ogromne zamieszanie na rynku!

Autor:

d2FjPTc1NngwLjg1Nw src 246428 kodak charmera 2

Kiedy nagrywałem TikToka na naszym stałkowym profilu, nie spodziewałem się, że Kodak Charmera zrobi aż tak ogromne zamieszanie. To w końcu niewielki aparat, w zasadzie breloczek, w kilku modnych kolorach, który dostajemy losowo. Niby nic wielkiego, ale na rynku zrobił ogromny popłoch, którego chyba nikt się nie spodziewał. Od dnia publikacji także i nasz sklep 35mm.pl przeżywa oblężenie, kiedy udało nam się dokonać preorder tych aparatów. Nie jesteśmy jednak w stanie sprostać wymaganiom, bo zgłosiło się do nas kilkaset osób!

Fenomen Kodak Charmera

W żadnym wypadku nie jestem ojcem sukcesu tego produktu, ale pewnie jakąś drobną cegiełkę dorzucił TikTok, który przygotowałem. Jest on najpopularniejszym materiałem na naszym profilu, osiągając ponad 330k wyświetleń.

@stalkapl

Kodak stworzył brelok, który robi zdjęcia lub aparat, który można przyczepić do kluczy, jak kto woli. Poznajcie Kodak Charmera, brelok, aparat w jednym. #kodak #charmera #streetphotography #cameragear #photography

♬ Blinding Lights – Instrumental – The Weeknd

A a ja zrobiłem tylko materiał o ciekawym aparacie, który jest w zasadzie bardziej breloczkiem niż aparatem. Niemniej sądzę, że czynniki, które spowodowały tak wielkie zainteresowanie tym produktem to kilka czynników. Przede wszystkim:

  • branding Kodaka
  • losowanie produktu – w końcu nie wiesz, który kolor dostaniesz, a może upolujesz limitowany egzemplarz: przezroczysty
  • rozsądna cena – aparat kosztuje w okolicach 30 USD (w PL powiększona cena o podatki i cło i marże dystrybutora), my planujemy jego cenę w graniach 169-179 PLN
  • gadżet, dołączony jako brelok, dalej funkcjonalny, z filtrami, z opcją nagrywania video

I nie ma znaczenia, że Wasz aparat w smartfonie zrobi dużo lepsze zdjęcia, bo to kompletnie nie o to chodzi. Chodzi o to że to najprawdziwszy gadżet, w pełni tego słowa znaczeniu. Pomijając fakt, że wygląda również dobrze, nawiązując do końcówki lat 80tych i kolorystyki urządzeń z tamtych czasów. Gadżet celujący w konkretną grupę odbiorców, dorzucający dużo nostalgii.

800q 01 134737
Warianty kolorystyczne Kodak Charmera

Pierwsza pula tego aparatu była już dostępna na rynku, w sieci można znaleźć materiały video, pierwsze recenzje czy popularne hands-on, ale cała reszta czeka na dodatkowe sample. Aktualnie wedle mojego riserczu, nie sposób go kupić w sklepach internetowych, nie liczyć oczywiście zawyżonych cen na marketplacach, przez osoby, które chcą zarobić.

Nie mogę mówić za globalne marki i dostępność, ale wiem, że w naszym kraju kolejny rzut ma się pojawić w końcówce października, a nasze egzemplarze dopiero na koniec listopada. Jeśli chcecie dostać powiadomienie, to odsyłam do kilkuset zapisanych osób, na stronie którą zrobiliśmy po opublikowaniu TikToka w naszym sklepie. Jak tylko złapiemy zaopatrzenie, to będziemy wysyłać mejla. Nie będę Was jednak czarował, że będziemy pierwsi na rynku, ani, że będziemy mieli kilkaset sztuk do dyspozycji. Postaramy się jednak ogarnąć większą dostępność, a może i nawet szybciej.

Wracając do Kodaka Charmera, to w zasadzie zrodził się fenomen z prostego i niedrogiego urządzenia, ale tak moim zdaniem działa siła marki Kodak. Jestem przekonany, że nie byłoby hitu, gdyby aparat-brelok obrandowany był chińską marką. Nie ma tu spektakularnej jakości, ot plastikowe urządzenie, robiące zdjęcia, uderzające w nutkę nostalgii i opakowane znaną marką. A mimo wszystko sam jestem ciekawy i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł swój egzemplarz przetestować i podrzucić Wam efekty tych testów na stałce. Tymczasem cierpliwie czekamy i obserwujemy.

Last modified: 30 września 2025