Z-mount może pojawić się w kamerach RED

Autor:

Po przejęciu przez Nikona producenta kamer RED nikogo chyba nie zdziwiła taka wiadomość od CEO firmy.

nikon red hero

Przejęcie firmy RED przez Nikona było sporym wydarzeniem w branży. W połowie kwietnia pisaliśmy na łamach Stałki o finalizacji przejęcia i o nowych władzach firmy. Funkcję nowego dyrektora generalnego RED objął Keiji Oishi z działu Imaging Business Unit firmy Nikon. Teraz Keiji podzielił się ciekawymi informacjami w rozmowie z Film and Digital Times.

Nikon myśli o wprowadzeniu Z-mount w kamerach RED

red komodo x
Nowe kamery RED korzystają z canonowskiego mocowania RF

Miesiąc temu Nikon zapewniał, że nie będzie żadnych zmian w obecnej ofercie produktowej RED, partnerach i relacjach z dealerami. Firma myśli jednak jak osiągnąć synergię dwóch marek. Najnowszym pomysłem, rozważanym przez Nikona, jest adaptacja mocowania Z firmy Nikon do bezlusterkowców w kamerach RED.

Myślimy o wprowadzeniu w przyszłości kamery RED z mocowaniem Z

CEO Keiji Oishi

Firma zaznacza jednak, że wprowadzenie mocowań Z w kamerach RED dotyczyłoby osobnej linii, współistniejącej z obecnymi kamerami, opartymi na mocowaniu RF licencjonowanym przez Canona.

Posiadacze obiektywów Nikona z mocowaniem Z, myślący o filmowaniu z pewnością ucieszą się z deklaracji CEO firmy RED. Sam Oishi stwierdził jednak, że wprowadzenie nowego produktu może zająć kilka lat. Będziemy się przyglądać co przyniesie co-branding tych dwóch marek.

źródło: film and digital times

Last modified: 2024-05-09