Kodak tymczasowo wstrzymuje całą produkcję filmów
Kodak wstrzymał swoją produkcję w Rochester w stanie Nowy Jork.
Eastman Kodak tymczasowo wstrzymał produkcję wszystkich filmów w swojej głównej fabryce w Rochester w stanie Nowy Jork.
Kodak wstrzymuje produkcję filmów
Powodem czasowego wstrzymania produkcji ma być planowana modernizacja zakładu. Dyrektor generalny Eastman Kodak, Jim Continenza, podczas sprawozdania finansowego za trzeci kwartał tego roku, oznajmił, że posunięcie to ma na celu lepsze przygotowanie firmy do radzenia sobie ze zwiększonym popytem na filmy.
Nadal inwestujemy w nasz proces produkcyjny, ale musimy go całkowicie przerwać, aby wnieść światło w ciemność (…) Film powstaje w ciemności.
Jim Continenza – Dyrektor generalny Eastman Kodak
Modernizacja ma wpływ na finanse firmy – W listopadzie będziemy modernizować fabrykę, inwestując w nią więcej, co spowodowało, że w tym kwartale zużyliśmy więcej gotówki na gromadzenie zapasów – kontynuuje Continenza. Zdaniem Kosmo Foto, Kodak zwiększył produkcję w ostatnich miesiącach, więc zamknięcie nie ma wpływu na stany magazynowe i dostępność fimów.
Kilka lat temu mogliśmy obawiać się o produkcję filmów do aparatów analogowych. W zeszłym roku Continenza powiedział, że Eastman Kodak będzie kontynuował produkcję filmów tak długo, jak długo będzie na nie popyt. Od kilku lat Kodak wręcz zwiększa zespoły. W 2022 ogłosił, że nie może nadążyć za popytem, a w zeszłym tygodniu Continenza wspomniał o ogromnym programie praktyk. Byłem właśnie w Rochester i mamy duży program praktyk, cztery lata szkolenia, nauki i poświęcenia – powiedział dyrektor.
I patrząc, jak kończą studia i wchodzą do naszej siły roboczej w pełnym wymiarze godzin i są wysoko wykwalifikowani, jestem z nich bardzo dumny, ponieważ jest to trudna rzecz do zrobienia, prawda, ponieważ nadal zwiększamy liczbę miejsc pracy.
Jim Continenza – Dyrektor generalny Eastman Kodak
Fotografia analogowa ma się świetnie. Powstają nowe aparaty, a Kosmo Foto zauważa, że po latach spadku spowodowanego fotografią cyfrową, popyt na film podwoił się w latach 2015-2019. Zwłaszcza młodsi fotografowie zakochują się w archaicznym procesie analogowym. Cieszy więc, że Kodak to dostrzega i nie tylko chce na tym zarabiać, ale też chce zmodyfikować swoją fabrykę, by radzić sobie lepiej z popytem.
źródło: petapixel
Last modified: 28 listopada 2024