Chroma Camera wprowadza na rynek aparat otworkowy CubeFF 35 mm

Autor:

Brytyjska marka Chroma Camera wypuściła na rynek nowy aparat otworkowy 35 mm o nazwie CubeFF.

Chroma Camera wprowadza na rynek kamerę otworkową CubeFF 35 mm

Z dużym rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze zabawy z fotografią otworkową na studiach. Ta jedna z najprostszych technik fotograficznych ma w sobie sporo uroku.

CubeFF jest następcą pierwszego aparatu otworkowego Baby Cube, stworzonego przez brytyjską firmę kilka lat temu. Aparat wciąż można kupić w sklepie producenta.

Mój pierwszy aparat otworkowy, Baby Cube 24×24, został wprowadzony na rynek w listopadzie 2021 roku i od tego czasu zbudowałem i wysłałem ponad 200 sztuk

Steve Lloyd z Chroma Camera w wywiadzie dla Kosmo Foto

CubeFF 35 mm – nowy aparat otworkowy od Chroma Camera

CubeFF 1

Aparat Baby Cube rejestrował obraz w formacie 24×24. CubeFF 35 mm jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na aparat otworkowy w formacie pełnoklatkowym (24×36). CubeFF może rejestrować zarówno obrazy pełnoklatkowe, jak i półklatkowe (18×24), dzięki wkładanej ramce, którą można zamontować między rolkami filmu.

Aparat wykorzystuje tę samą płytkę otworkową 0,2 mm wierconą laserowo i efektywną ogniskową 30 mm, co kwadratowa ramka Baby Cube, dając przysłonę f/150. Zastosowano w nim nową, prostą migawkę z magnetycznym otwieraniem/zamykaniem, a także standardowy adapter gwintu filtra 49 mm. Na podstawie znajduje się również nowy system przypominania o klatce z blokadą zatrzaskową, a także standardowe mocowanie statywowe 1/4″ i tradycyjny przycisk przewijania. Na przedniej płycie znajduje się punkt mocowania paska na nadgarstek.

Cube FF specyfikacja:

  • Laserowo wiercony otwór 0,2 mm
  • Ogniskowa 30 mm
  • Ekwiwalent przysłony f/150
  • Zoptymalizowany dla filmów ISO 200/400

Aparat CubeFF możecie kupić na stronie producenta za 641 złotych. Jego wysyłkę wyceniono na 77 złotych. Podobnie jak wszystkie kamery Lloyda, jest ona ręcznie budowana na zamówienie w jego warsztacie niedaleko Liverpoolu.

źródło: kosmofoto

Last modified: 2024-05-07