Canon szykuje dla nas dwa kolejne profesjonalne aparaty. Premiera tuż tuż!

Autor:

canon logo

Canon ma dla nas dwie niespodzianki, na które miłośnicy marki nie będą musieli długo czekać. Plotki mówią o dwóch zaawansowanych modelach, które mogą zadebiutować nawet w tym miesiącu!

Dawno nie widzieliśmy nowych aparatów od Canona. Nie wiem, czy wiecie, ale od ostatniej premiery (Canon R100) minął już prawie rok i nie była ona jakoś bardzo podniecająca. Wszystko wskazuje jednak, że już niedługo zobaczymy dwa ultra ciekawe aparaty — następcę zaprezentowanego w 2020 roku Canona R5 oraz całkowicie nowy i flagowy model R1.

Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością na te nowości. Plotki wskazują, że w nowych modelach Canon zaprezentuje przełomowe dla siebie technologie.

Canon R5 Mark II oraz flagowy R1 jeszcze w tym miesiącu?

CANON RF 24-105MM F2.8L IS USM Z

Tak! Nowe aparaty Canona wedle najnowszych plotek mają już datę premiery. Serwis Canon Rumors twierdzi, że sprzęt uzyskały certyfikacje odpowiednich urzędów łączności i jest już na ostatniej prostej przed rynkowym debiutem. Canon ma je zaprezentować nowe modele jeszcze do końca tego miesiąca a w najgorszym razie do końca maja. Pośpiech jest związany z Igrzyskami w Paryżu, które rozpoczną się już 26 lipca 2024 roku i potrwają do 11 sierpnia – będą one polem testowym i świetnym miejscem promocji nowego sprzętu. Canon R5 Mark II miałby też pojawić się na sklepowych półkach już w czerwcu. Na Canona R1 klienci będą musieli poczekać do czwartego kwartału tego roku.

Canon R5 został zaprezentowany w czerwcu 2020 roku. Od tamtego czasu ciągle czekamy też na flagowy model Canon R1. Wedle przecieków, oba modele mają zostać wyposażone we flagowe rozwiązania, które przygotowywał od dłuższego czasu Canon. Prawdopodobnie będzie to nowa matryca stacked CMOS, która ponoć ma mieć rozmiar powyżej 45 MP (sugeruje się nawet 60 MP).

Co więcej, Canon po raz pierwszy ma zaoferować funkcję globalnej migawki w swoich aparatach. Taka migawka rozwiązuje problemy standardowych migawek elektronicznych i stwarza całkiem nowe możliwości, wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość i precyzja działania. Dodatkowo nowe modele mają również przynieść nowy układ Quad Pixel AF oparty na rewelacyjnym i tak Dual Pixel AF. Układ ten przygotowywany był już od ponad 4 lat i prawdopodobnie właśnie teraz trafi do nowych modeli.

Last modified: 2024-04-04