Zuckenberg Shirt, czyli bądź jak Marek

Opublikowano 19.07.2017 9:15 Aktualizacja: 19.07.2017 9:31 - 2


Branża IT upodobała sobie dziwny trend, mianowicie noszenie (zapewne prawie) codziennie takich samych ubrań. Pierwszy przykład, jaki mi się nasuwa to sweter i jeansy Steve’a Jobsa. Drugim graczem jest Mark Zuckenberg i jego szary T-shirt, który dokładnie dziś omówimy.

Zrzut ekranu 2017 07 19 o 00.49.37

Powstała ciekawa strona: www.zuckerbergshirt.com, która w skrócie pozwoli ci kupić replikę t-shirtu noszonego przez twórcę niebieskiego giganta. Jak piszę twórca serwisu z koszulkami, każda oryginalna koszulka Marka kosztuję go 300-400$ i jest zaprojektowana przez włoskiego projektanta Brunello Cucinelli. Nieźle jak na szarą jednolitą koszulkę.

Wracamy do repliki, bowiem ona nie będzie kosztować tyle, co oryginał, a jedyne 10% ceny, czyli € 40.00 z wysyłką. Z ciekawostek to koszulka posiada 8 lat gwarancji, jest ręcznie uszyta z najlepszej jakości materiału.

Zrzut ekranu 2017 07 19 o 01.19.25

W tym miejscu mógłbym skończyć wpis, ale jest jeszcze bardzo ważna informacja. Pewnie każdy z Was pomyślał "-ee, koleś sobie próbuję zarobić na fali popularności Zuckerberga", nic bardziej mylnego.

Przychód z tytuł sprzedaży za ten konkretny model koszulki trafia w 100% na konto fundacji Chan Zuckerberg Initiative. Bardzo PR-owe posunięcia, bo umówmy się, twórca repliki będzie sporo stratny, ale spójrzmy na to od strony reklamodawcy. Czy domena z tą nazwą, czy sam pomysł nie okazał się na tyle ciekawy, że nie zatrzymał Was na chwilę? Mnie tak. W taki sposób twórca łapie zasięg i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś wejdzie do jego sklepu i tam dokona transakcji.

Podsumowując, bardzo dobry pomysł marketingowy, które może twórcy strony przynieść spore przychody.
Autor jeszcze odpowiedział, dlaczego według niego, giganci IT trzymają swój stały model ubrań-on odpowiada, że to kwestia ograniczenia niepotrzebnych wyborów każdego dnia. Coś w tym jest :)

Zuckerberg Shirt

Wieści z Rozładowani.pl