Dziś słowo o IMCreator, który przykuł moją uwagę swoją funkcjonalnością. Cóż to cudo potrafi? Otóż jak twierdzą twórcy, w ciągu 60 sekund za jego pomocą można przygotować w pełni sprawną, responsywną stronę internetową zgodną ze specyfikacją HTML5. Brzmi jak wyzwanie. O ile powyższe 60sekund jest raczej marketingowym chwytem, to samo tworzenie strony za pomocą tego kreatora jest naprawdę świetne. Do wyboru mamy projektowanie za pomocą interfejsu graficznego nową stronę lub możliwość wyboru z ponad 100 gotowców, które następnie można zaadaptować. Co ciekawe, propozycje szablonów stoją na bardzo wysokim poziomie, na tyle że ciężko się zdecydować ;-)

Po wybraniu tego jednego szablonu, pojawia się interfejs edycji. Za jego pomocą możemy wyedytować każdą dostępną treść w szablonie, podmienić wszelkie obrazki czy dostawić kolejne podstrony a następnie do nich zalinkować. Edycja absolutnie intuicyjna i banalna w obsłudze. Po zaprojektowaniu szablonu tak by sprostał wymaganiom pozostaje go opublikować. Można skorzystać z darmowej subdomeny lub podpiąć własną.

Szybkie projekty na proste strony z wykorzystaniem najnowszych specyfikacji? IMCreator nada się idealnie. Co ważne, żadna wiedza specjalistyczna jest niepotrzebna, tylko pomysł i wizja na to jak serwis powinien wyglądać. Dodając do tego parę kliknięć mamy gotową stronę WWW.