Zrób coś dla siebie i odejdź od komputera, mam dobrą aplikację która o tym przypomni

Zrób coś dla siebie i odejdź od komputera, mam dobrą aplikację która o tym przypomni

Opublikowano 19.09.2018 9:15 Aktualizacja: 19.09.2018 9:17 -


AFK, czyli Away From Keyboard to nie tylko skrót, którego używamy podczas internetowych rozmów. To też nazwa aplikacji, która przypomni Ci, kiedy ruszyć tyłek, wstać od komputera i dać odpocząć oczom.

Osoby pracujące zawodowo przed komputerem mają swoje prawa. W myśl panujących w Polsce przepisów pracodawca zobligowany jest do zmiany charakteru pracy na nieobciążającą wzroku po każdej godzinie spędzonej przy komputerze. Jeśli nie może spełnić tego warunku, powinien zezwolić na 5-minutową przerwę i odpoczynek od pracy w ogóle. Warto o tym wiedzieć i walczyć o swoje prawa, gdyż ostatnie badanie wykazują istnienie związku między długotrwałą pracą przed komputerem i poważnymi chorób wzroku jak np. jaskra. Brzmi poważnie, prawda?

Jeśli Twoje oczy łzawią, pieką, bolą, są zaczerwienione lub notorycznie czujesz ich zmęczenie, to najwyższa pora zadbać o swoje zdrowie. Rozwiązaniem są krótkie przerwy. Tylko jak o nich pamiętać w natłoku zadań? Stary slogan reklamowy Apple mawiał — There’s an app for that!

Away From Keyboard

AFK jako mała aplikacja na komputery Apple ma proste zadanie – przypominać o tym, by odejść od komputera, jeśli spędzamy przy nim zbyt wiele czasu. Użytkownik sam definiuje, po jakim czasie chce zobaczyć przypomnienie. Może też do komunikatu o konieczności odpoczynku dodać zadania, które powinien wykonać w czasie przerwy od ekranu, jak kilkuminutowy spacer, przysiady czy przepłukanie twarzy wodą.

Wydawać by się mogło się, że rozwiązanie proponowane przez twórców aplikacji jest nie tylko genialne w swojej prostocie, ale też pozbawione wad. Aplikacja nie jest jednak bezpłatna (a to zawsze pewna wada), chociaż to użytkownik ustala kwotę, jaką gotów jest wydać na zakup Away From Keyboard. Wszystkie pozostałe informacje dostępne są na stronie aplikacji.

Wieści z Rozładowani.pl