Zalecenia są jasne i jednoznaczne: zalecane jest pozostanie w domach na zbliżające się święta i długi weekend. Dla dobra siebie i naszej rodziny tym razem warto posłuchać się miłościwie panujących i przeczekać ten szalony okres. Jest na to jednak rozwiązanie.

Jeśli nie wiecie co robić w ten wydłużony weekend, to pomyślcie nad nadrobieniem filmowych zaległości w serwisach streamingowych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście Netflix i HBO GO i to właśnie ich ofertom się przyjrzałem i wybrałem pięć filmów, które według mnie warto obejrzeć. Jest jeszcze mały bonusik na koniec.

TOP 5 filmów do obejrzenia w weekend

Cząstki kobiety – Netflix
(Pieces of a Woman)

IMDB: 7.1

Przejmujący dramat o kobiecie, która przeżywa traumę po stracie dziecka. Pokazuje on batalię sądową bohaterki, a także batalię wewnętrzną i problemy małżeńskie. Zakończony tragedią poród domowy doprowadza kobietę do skrajnego załamania. Pogrążona w głębokiej żałobie odsuwa się od partnera i rodziny.

Na noże – HBO GO
(Knives Out)

IMDB: 7.9

Okoliczności związane ze śmiercią pisarza kryminalnego Harlana Thrombeya zdają się być bardzo tajemnicze. Do akcji wkracza słynny detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig), który od początku wie jedno – wszyscy członkowie szalenie dysfunkcyjnej rodziny Thrombeyów są podejrzani. Blanc musi odnaleźć się w sieci kłamstw, aby odkryć prawdę.Scenarzysta i reżyser Rian Johnson (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi) przedstawia trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji film nawiązujący stylem do najlepszych dzieł Agathy Christie. W produkcji nominowanej do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny występuje cała plejada gwiazd – w tym m.in. Daniel Craig (Casino Royale), Chris Evans (Avengers) i Jamie Lee Curtis (Rybka zwana Wandą).

Asystentka – HBO GO
(The Assistant)

IMDB: 6.3

Jane (Julia Garner) jest świeżo upieczoną absolwentką college’u i zarazem początkującą producentką filmową, która niedawno dostała wymarzoną pracę asystentki wpływowego człowieka ze świata show biznesu. Jej codzienne zadania są podobne do pracy każdej innej asystentki – robi kawę, zmienia papier w kserokopiarce, zamawia lunch, organizuje podróże, odbiera wiadomości telefoniczne czy zatrudnia nowych pracowników. Jednak w miarę jak Jane podąża za swoją codzienną rutyną, staje się coraz bardziej świadoma nadużyć, które wpływają na każdy aspekt jej zawodowego życia. W końcu dziewczyna postanawia się sprzeciwić i odkryć prawdę na temat systemu, do którego weszła.Mocny dramat ukazujący ogrom nadużyć i systemową dyskryminację w świecie show biznesu. Reżyserii tej ważnej i zmuszającej do myślenia produkcji podjęła się Kitty Green (Casting na JonBenét), a w rolę tytułowej asystentki wcieliła się wyróżniona nagrodą Emmy za rolę w serialu Ozark Julia Garner. Obok niej pojawiają się zdobywca BAFTY Matthew MacFadyen (serial HBO Sukcesja), Kristine Froseth (serial Szukając Alaski), Makenzie Leigh (serial Żona idealna) oraz Noah Robbins (Sama przeciw wszystkim).

Proces Siódemki z Chicago – Netflix
(The Trial of the Chicago 7)

IMDB: 7.8

Tegoroczna nominacja do Oscara. Film oparty na faktach opowiada o siódemce bohaterów, którzy nagle trafili przed sąd. Pokojowy protest przerodził się w brutalne starcie z policją, a jego organizatorzy stanęli przed sądem. Tak rozpoczął się jeden z najgłośniejszych procesów w historii. Za scenariusz do tego dramatu Aaron Sorkin otrzymał Złoty Glob. W rolach głównych: Eddie Redmayne i Sacha Baron Cohen.

Elegia dla bidoków – Netflix
(Hillbilly Elegy)

IMDB: 6.8

Student prawa z Yale wraca do rodzinnego miasteczka w Ohio, gdzie musi się zmierzyć z gorzką historią trzech pokoleń swojej rodziny i własną przyszłością. Amy Adams, Glenn Close i Gabriel Basso w filmie Rona Howarda opartym na bestsellerowych wspomnieniach J.D. Vance’a.

Ciemne strony rybołówstwa – Netflix
(Seaspiracy)

IMDB: 8.6

Wspomniany bonus dotyczy filmu dokumentalnego. Nie bez powodu, bo uważam, że jesteśmy pod ścianą i warto zastanowić się nad pewnymi rzeczami związanymi z ochroną naszej planety. Filmowiec zafascynowany morskim życiem postanawia udokumentować krzywdy, jakie ludzkość wyrządza wodnym stworzeniom — i przy okazji odkrywa patologie branży rybołówczej.


Posłuchaj nas!