Zoom.js - świetna wtyczka do powiększenia zdjęć

Zoom.js – świetna wtyczka do powiększenia zdjęć

Opublikowano 3.01.2017 9:05 - 2


Medium.com to według mnie jedna z najlepiej zaprojektowanych platform blogowych dostępnych na rynku. Schludnie, prosto i przejrzyście. Medium oprócz swojego płaskiego layoutu, oferuję również bardzo ciekawy efekt związany z grafikami, który bardzo mi się spodobał i..

prawdopobnie również podziela to zdanie Nishanth Shanmugham, twórca bardzo ciekawego plugin, dodającego efekt podglądu zdjęć znany nam właśnie ze wspomnianej wcześniej platformy. Efekt animacji jest praktycznie taki sam jak w oryginalnej wersji i naprawdę potrzeba bystrego oka aby zauważyć jakieś różnice.


Należy wspomnieć, że oryginalny pomysł należy do Jacoba Throntona(@fat), ale minusem jego rozwiązania jest skrypt zbudowany w oparciu o biblioteki jQuery i Bootstrapa, co trochę komplikuję wykorzystanie tej wersji dodatku. Projekt Nishantha jest niezależny od zewnętrznych plików, co znacznie ułatwia wykorzystanie tego skryptu.

Omawiamy efekt, choć wydaję się pozoru banalny, to w praktyce robi naprawdę spore wrażenie. Z pewnością wykorzystam ten dodatek w swoich kolejnych projektach. Skrypt dostępny jest na licencji MIT.

Link do wersji:
Jacob Thronton(@fat)
Nishanth Shanmugham

Demo

Wieści z Rozładowani.pl