Pierwsze wzmianki o Cyberpunk 2077 pojawiały się już w 2012 roku, ale bardzo długo polska wytwórnia zajmowała się jedynie Wiedźminem i wielu fanów zdążyło zapomnieć o projekcie. Komputerowa adaptacja karcianki Cyberpunk 2020 wróciła jednak do życia w styczniu 2018 roku (słynnym tweetem „*beep*”) i powoli się rozpędzała. Premiera była już kilkukrotnie przesuwana, ale wydaje się, że wreszcie zyskała ostateczną datę – 19 listopada 2020 roku.

Żeby jeszcze bardziej rozgrzać fanów, twórcy przygotowali dzisiaj 25-minutową prezentację, w której znalazły się trzy sekcje. Jest zupełnie nowy trailer, krótki gameplay oraz wypowiedź twórców na temat jednej z opcji w grze – braindance. Film wyświetlany był na twitchu CD Projekt RED:

hype nakręcony długo przed premierą

Cyberpunkt 2077 stał się najbardziej wyczekiwaną premierą na rynku gier komputerowych, zwłaszcza, że projektem zajmuje się studio odpowiedzialne za światowy hit – Wiedźmina 3. CD Projekt RED wciąż nie podaje większych szczegółów na temat rozgrywki, ale często krótkie scenki czy obrazki wystarczały, żeby rozgrzewać fanów do czerwoności. Tak było, gdy na scenie E3 pojawił się Keanu Reeves, który wcielił się w jednego z bohaterów, tak było przy wspomnianym już tweecie, tak było przy ogłoszeniu informacji, że postacie będą mogły być transeksualne.

CD Projekt Red pokazuje 15-minutowy gameplay Cyberpunk 2077. Kupuję to!

Gra będzie przypominała nieco Grand Theft Auto Online – akcja toczy się w otwartym świecie, a cechy takie jak wygląd, płeć i styl postaci nie będą narzucone i każdy gracz dostosuje je pod siebie. Fabuła (są dwa tryby – jednoosobowy oraz wieloosobowy) toczy się w 2077 roku w Night City w Kalifornii podzielonym na sześć dystryktów. Bohaterem jest „V”, najemnik walczący o pozyskanie implantu dającego nieśmiertelność. Rozgrywka ma być nieliniowa, zależna od moralnych wyborów gracza.

Cyberpunk 2077 będzie dostępny na PC, Playstation, Xbox i Google Stadia. Aktualnie gra dostępna jest w przedsprzedaży za 199zł. Premiera 19 listopada 2020 roku.