Pisząc fotografie mam na myśli prawdziwe dzieła sztuki, a nie zdjęcia kawy, czy selfie w lustrze, od których roi się na Instagramie. Mobile Photography Awards to konkurs, który istnieje od 2011 roku. To największy na świecie konkurs poświęcony wyłącznie fotografii mobilnej. W tym roku zdjęcia wykonane telefonem lub tabletem (i przerobione jedynie w mobilnych aplikacjach) można było zgłaszać w 20 kategoriach. Wśród nich znalazły się między innymi takie, jak: architektura i design, pejzaże, portrety, autoportrety, czy zdjęcia czarno-białe.

Zdjęcie do konkursu mógł zgłosić każdy, ale zgłaszający mieli obowiązek uiszczenia minimum 20 dolarów opłaty (za 3 zdjęcia). Zwycięzca zgarnął nagrodę w wysokości 3 tysięcy dolarów, a organizatorzy przeznaczyli także 500 dolarów na nagrodę za najlepszy fotograficzny esej.

Główną nagrodę otrzymał Jian Wang za serię niezwykłych zdjęć przedstawiających architekturę. Nagrodzone zdjęcia możecie zobaczyć w nagłówku, co o nich sądzicie?
Bardzo podoba mi się także zdjęcie Polaka, Dariusza Myszkowskiego. Sami zobaczcie – „Lost”:

8885_20151207093329_11136

Gdyby takie zdjęcia bywały częściej na moim Instagramie…:
Pełną listę nagrodzonych w poszczególnych kategoriach możecie zobaczyć pod tym linkiem (stąd pochodzą także pokazane u nas fotografie). Zdjęcia te pokazują, że chyba warto zainwestować w dobry smartphone i zacząć szkolić swoje fotograficzne oko…