Zobaczcie jak piękne są butelki nowych napojów od Coca-Coli
Zobaczcie jak piękne są butelki nowych napojów od Coca-Coli

Opublikowano 29.05.2019 21:14 -


Coca-Cola Signature Mixers to nowe napoje, przygotowane ze światowej klasy barmanami, które zostały zaprojektowane z myślą o dodawaniu ich do ciemnych alkoholi. Mnie napoje rzuciły się w oczy, gdyż mają naprawdę przepiękne butelki.

Coca-Cola od zawsze kojarzyła mi się z dobrym designem. Z jednej strony mamy tu ponadczasowe logo, które z niewielkimi zmianami funkcjonuje na rynku już ponad 100 lat. Z drugiej od zawsze mnie się bardzo podobał kształt szklanych butelek, w których sprzedawany był napój.

Butelko Coca-Coli na przestrzeni lat

Coca-Cola Signature Mixers sprzedawane będą w butelkach nawiązujących kształtem do pierwszych butelek, w których sprzedawany był ten napój. „Hutchinson”, bo tak od nazwiska twórcy, była ona nazywana, pojawiła się na rynku w 1916 roku. Wcześniej napój sprzedawany był na szklanki. W 2011 roku z okazji 125 urodzin Coca-Coli polski oddział firmy, wraz z Burger Kingiem, rozdawał repliki butelek „Hutchinson” w ramach akcji promocyjnej.

Butelki Coca-Cola Signature Mixers

Coca-Cola Signature Mixers mają mieć cztery smaki: "smoky”, "spicy”, "herbal” i "woody”, których autorami są odpowiednio Max Venning, Pippa Guy, Antonio Naranjo i Alex Lawrence. Poszczególne smaki są oczywiście powiązane z alkoholami, do których można je dolać. Mnie ślinka cieknie na wersję spicy, którą mógłbym dolać do leżącego w mojej lodówce Captaina Morgana. Coca-Cola Signature Mixers są hołdem dla tego, jakie miejsce w kulturze zajmują drinki z tym napojem, począwszy od kultowego, znanego od około 1900 roku Cuba Libre, po tak popularne teraz Whisky & Coke.

Coca-Cola Signature Mixers

Nie wiadomo czy Coca-Cola Signature Mixers dotrą do Polski, jednak jak się tak stanie, to z pewnością będę jednym z pierwszych klientów, nie tylko dlatego, że jestem koneserem dobrych… projektów.