1. Piękna i Bestia (1991)

Beauty and the Beast 1991

Zacznijmy do najstarszej propozycji, z którą przyjdzie nam się pożegnać.

Piękna, animowana opowieść z morałem, że nie liczy się zewnętrzny wygląd człowieka, kiedy w grę wchodzi prawdziwa miłość. Szczere uczucie jest w stanie pokonać największe nawet przeciwności, a finalnie wszyscy mogą żyć długo i szczęśliwie.

Przyziemną ciekawostką o „Pięknej i Bestii” jest to, że jako pierwszy film animowany, zarobił łącznie ponad sto milionów dolarów, stając się jednocześnie najbardziej kasowym hitem 1991 roku.

Jeśli więc nie mieliście okazji zobaczyć tej miłej dla oka perełki – zachęcamy. Warto od czasu do czasu, zanurzyć się beztrosko w krainie baśni i fantazji.

  1. Moulin Rouge! (2001)

Moulin Rouge 2001

No to teraz bajka dla dorosłych.

Akcja rozgrywająca się w najsłynniejszym i najbardziej skandalizującym klubie nocnym Paryża, nie może być nieciekawa. Doskonała obsada aktorska, mistrzowska reżyseria i zapierające dech w piersiach scenografie. Początkowo w główną rolę – zamiast Nicole Kidman – miała wcielić się Courtney Love, ale reżyser uznał, że nie będzie pasować zbyt dobrze do fabuły. Czy słusznie? Oceńcie sami.

  1. The Office, wersja UK (2001-2003)

The Office 2001

Brytyjski humor – któż chociaż raz się nie zaśmiał, niech pierwszy rzuci kamieniem. Poddani królowej Elżbiety mają wyjątkowy talent do tworzenia seriali, które potrafią namieszać w świecie telewizji. Dokładnie tak samo jest w przypadku „Biura”. Paradokument przedstawiający życie pracowników spółki zajmującej się handlem papierem. Jest zabawnie, na luzie i bez pardonu. Serial wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszej komedii sytuacyjnej.  Niewątpliwie, jest to mocny argument przemawiający za jak najszybszym ugoszczeniem niezwykle sympatycznych bohaterów w swoim domu.

  1. Gran Torino (2008)

Gran Torino 2008

Clint Eastwood jako reżyser i główny bohater? Nie może być lepiej. „Gran Torino” to dzieło kinowej sztuki, opowiadające o historii amerykańskiego staruszka, weterana wojny w Korei – Walta Kowalskiego. Wyrazisty, charyzmatyczny, a przy tym opryskliwy i uprzedzony do nowych sąsiadów – emigrantów z południowo-wschodniej Azji. Tytułowy Gran Torino, kultowy samochód Forda z 1972 roku to jedyna radość i zajęcie, jaka pozostała w życiu Walta. Los jednak stawia go dość trudnej sytuacji, udowadniając, że można spodziewać się wszystkiego – nawet diametralnej zmiany przekonań.

Piękna historia, która pozostanie na długo w sercu. Jeśli oczywiście zdarzycie przed 31 października!

  1. Green Book (2018)

Green Book 2018

Drobny cwaniaczek z Bronxu, ekstrawagancki muzyk i wspólna podróż, która staje się początkiem pięknej przyjaźni. Pomimo poważnych problemów społecznych, jakie porusza fabuła, „Green Book” jest filmem niezwykle ciepłym, przyjemnym i pozytywnym. Wspaniały Vigo Mortensen i zachwycający Mahershala Ali, stworzyli duet, który ogląda się z uśmiechem na twarzy, a niekiedy i łezką w oku.

Jak widać, HBO zmusza nas do pożegnania się z wybitnymi działami kina, ale zostawia nam jeszcze trochę czasu na nadrobienie zaległości. Nasze propozycje to TOP 5, które musicie zobaczyć zanim nadejdzie listopad!