Zobacz trendy w kostiumach na Halloween. Genialna inicjatywa od Google!

Zobacz trendy w kostiumach na Halloween. Genialna inicjatywa od Google!

Opublikowano 10.10.2019 10:20 -


Do Halloween zostało trzy tygodnie, dlatego szał powoli się zaczyna. Rzecz jasna w Polsce i Europie Halloween nie jest aż tak popularne, jak w Stanach Zjednoczonych, ale trend się nasila i myślę, że za kilka lat także w naszym kraju będą wyścigi na przydomowe ozdoby.

Dynie i chodzenie po domach z psikusami to oczywiście nie jest cała halloweenowa otoczka. Istotnym elementem są kostiumy, jakie przywdziewają ludzie. Google postanowiło przygotować specjalną stronę, gdzie na bieżąco można śledzić trendy na Halloween i to, jakie kostiumy cieszą się największą popularnością.

Kiedy trafiłem na tę stronę, od razu poczułem się, jakbym przeniósł się w czasie. Stronka wykonana w stylu retro od razu nadaje klimatu. Ranking zaprezentowany przez Google ma pomóc osobom, które nie chcą wyglądać jak wszyscy. Tak, aby wychodząc na ulicę, miało się jak najmniejsze szanse na spotkanie osoby w stroju niemalże identycznym. Poznajcie zatem Frightgeist:

Na stronie znajdziemy rankingi z podziałem na regiony, kostiumy i wiele innych tematów. Oczywiście Frightgeist nie jest nowością, ale strona została ulepszona w porównaniu z latami poprzednimi. Uroku dodaje muzyka, która przypomina horrory z lat 80. ubiegłego wieku. Dźwięczy ona w naszych głośnikach, kiedy przeglądamy rankingi.

Najważniejszą listą jest oczywiście ranking kostiumów. Według Google najczęściej wyszukiwane kostiumy w 2019 roku to:

 1. IT
 2. Czarownica
 3. Spider-Man
 4. Dinozaur
 5. Następcy
 6. Klaun
 7. Fortnite
 8. Chucky
 9. Lata 80.
 10. Jednorożec
 11. Królik
 12. Pirat
 13. Stranger Things
 14. Mysz

Lista oczywiście jest jeszcze dłuższa, na niej znajdziemy mnóstwo postaci z bajek, seriali czy komiksów. Po kliknięciu dowolnego stroju otrzymamy szczegóły na jego temat najpopularniejsze regiony, czy krótki opis.

Frightgeist

Oprócz tego na stronie znajdziemy także obszerną mapę z trendami w strojach. Taka funkcja to paradoksalnie dobra opcja dla firm, które chcą ugryźć swój kawałek hallowenowego tortu. Sprzedawcy, śledząc trendy, mogą dopasować idealnie swoją ofertę do zapotrzebowania klientów. Warto zerknąć na Frightgeist, nawet dla samej muzyki, która grać będzie, dopóki nie zamkniesz strony. Przejdź teraz na stronę Frightgeist.

źródło: frightgeist.withgoogle.com

Wieści z Rozładowani.pl