W ten sposób powstał ranking najlepszych według NASA 20 zdjęć 2020 roku naszej kochanej planety. Z takiej odległości nie widać pustek na ulicach, masek na twarzach, itd. Zobaczcie materiał przygotowany przez Agencję Kosmiczną.

TOP 20 zdjęć NASA w 2020 roku

Rok 2020 dla NASA to także wiele przełomów. Jednym z nich jest bez wątpienia potwierdzenie, że na Księżycu może istnieć woda.

NASA: Woda na Księżycu

Wczoraj jednak wszystko stało się jasne – na Księżycu potwierdzono obecność wody. Wpłynie to bez wątpienia na plany eksploracji w najbliższych latach. NASA oznajmiła, że doszło do „jednoznacznego wykrycia wody molekularnej” za pomocą Sofii (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy).

TO BYŁO KWESTIĄ CZASU

Woda na Księżycu była, ale nie udawało się tego do tej pory potwierdzić. Naukowcy od wielu lat przypuszczali, że znajduje się ona w formie lodu.

„SOFIA wykryła cząsteczki wody (H2O) w kraterze Clavius, jednym z największych kraterów widocznych z Ziemi, znajdującym się na południowej półkuli księżyca”.

-czytamy w komunikacie NASA.

„Mieliśmy wskazówki, że H2O – woda, którą znamy – może być obecna po nasłonecznionej stronie Księżyca. Teraz wiemy, że tam jest. To odkrycie podważa nasze rozumienie powierzchni Księżyca i rodzi intrygujące pytania o zasoby istotne dla eksploracji kosmosu”.

– powiedział Paul Hertz, dyrektor Wydziału Astrofizyki w Dyrekcji Misji Naukowych w siedzibie NASA w Waszyngtonie.

Jaki będzie rok 2021? Jakie NASA ma plany na najbliższe 12 miesięcy? Przygotowujemy zbiorczy tekst o tym, co NASA szykuje po nowym roku.


Posłuchaj nas!