Zobacz, jakie są możliwości nowego kontrolera do PlayStation 5 - pierwszy spot reklamowy od Sony

Opublikowano 21.08.2020 11:30 -


PlayStation 5 zbliża się do nas wielkimi już krokami. Do premiery nowej generacji konsoli pozostało już kilka miesięcy, a sam nie mogę się doczekać. Sony stopniowo udostępnia kolejne materiały na temat PS5. Tym razem pokazano m.in. możliwości kontrolera od PlayStation 5.

Sony w swoim materiale prezentuje możliwości i opisuje doznania, jakie płyną z gry na nowym padzie. Najnowsza generacja będzie szczególnie ciekawa ze względu na całą gamę nowych funkcji, które zawiera konsola PS5. Prezentowany dzisiaj pierwszy globalny spot PlayStation częściowo prezentuje nową jakość rozgrywki, którą zapewni PS5.

DualSense – czyli niesamowite wrażenia dotykowe

W najnowszym spocie konsoli PS5 doświadczyć można właściwości nowej konsoli oczami i ruchami młodej kobiety. Na początek zobaczycie ją stąpającą po zamarzniętym jeziorze, gdy czuje załamujący się pod stopami lód. Poczuciu zagrożenia towarzyszy nagła eksplozja, z której wyłania się kraken, skrywający się do tej pory pod lodową powierzchnią. Tym samym prezentowane są wrażenia dotykowe zapewniane przez bezprzewodowy kontroler DualSense™ konsoli PS5.

Adaptacyjne spusty i dźwięk z każdej strony!

Z każdej strony napływają dźwięki, a główna postać reaguje na wszystko, co słyszy, niezależnie od tego, skąd dochodzi dźwięk – czy to z przodu, od boku, z góry, czy z tyłu – demonstrując możliwości silnika Tempest 3D AudioTech konsoli PS5. Na zakończenie spotu, kiedy główna postać wyciąga swój łuk, napięcie jego cięciwy będzie kolejnym odczuciem możliwym do doświadczenia, tym razem dzięki adaptacyjnym spustom bezprzewodowego kontrolera DualSense.

OKŁADKI GIER NA KONSOLE SONY PS5

W piątek pisaliśmy także o tym, że Sony opublikowało wreszcie, jak wyglądać będą okładki gier na konsole PlayStation 5. Zmiany są co prawda kosmetyczne, ale powinny się odróżniać od poprzednich generacji.

ps5

CENA IDZIE W PARZE Z JAKOŚCIĄ?

Dobrze, przyznam, że jakaś górna granica jest na pewno w mojej głowie, bo 15 tysięcy za plejaka z cyfrą pięć raczej bym nie dał, ale pojawiające się w przeciekach kwoty sięgające 900 dolarów są do przełknięcia jak za to, co otrzymamy w zamian:

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD

źródło: materiały prasowe Sony

Wieści z Rozładowani.pl