Przygotowałem krótki poradnik, jak uruchomić rozgrywkę za pomocą naszego iPhone’a i PS4. Przyznam, że nie spodziewałem się, że aż tak pozytywnie zaskoczy mnie ta zabawy, bo przecież pad to pad, a nie jakieś smartfony.

Przede wszystkim musimy udać się do App Store. Tam znajdziemy aplikację Remote Play. Warto tutaj zaznaczyć, że Apple zaleca korzystanie z iPhone 7 wzwyż lub iPady od 7. generacji. Nie wiem, jak działa aplikacja na starszych modelach. Po zainstalowaniu uruchamiamy apkę.

Musimy zaakceptować regulaminy, a następnie aplikacja rozpocznie wyszukiwanie konsoli w obrębie naszego WiFi. Tutaj od razu ważna informacja – zalecane jest dość mocne łącze do połączenia, gdyż apka może zrywać połączenie (spokojnie, rozgrywka wtedy zostanie wstrzymana).

Jak już apka znajdzie naszą konsolę automatycznie (możesz też użyć połączenia ręcznego), będziemy musieli wpisać się do PSN, podając login i hasło. Nasze urządzenia zostaną sparowane i od tej chwili możemy kontrolować PS4 za pomocą aplikacji.

ps4

Przyciski są naniesione na ekran, przypominają nasz kontroler Dualshock. Warto tutaj obrócić ekran i korzystać z wersji panoramicznej, gdyż wszystko jest wtedy bardziej czytelne.

Przy wersji pionowej sam widok rozgrywki zajmuje co najwyżej 30% całego ekranu, przez co jest mocno nieczytelny (a testowałem na iPhone 8 Plus). Z drugiej strony – przy tej wersji cały czas mamy widoczne przyciski. W wersji panoramicznej, aby zobaczyć guziki, musimy dotknąć ekran, bo po chwili przyciski znikają.

Podczas rozgrywki oba ekrany działają synchronicznie. Niestety podczas takiego połączenia, nie możemy sterować Dualshockiem i mieć obraz na ekranie telefonu, jednak chyba nie o to nam chodzi, skoro chcemy grać na telefonie. Znalazłem niestety (na razie) dwie wady: przede wszystkim nie widzę opcji rozłączenia się z grą, poza zamknięciem aplikacji lub wyłączeniem PS4. Druga kwestia, ale już bardziej subiektywna, bo zależna od łącza to lagi, nieznaczne, ale jednak są.

ps4

Po kilku godzinach testów uważam, że rozgrywka sprawia dużą przyjemność i spełnia moje oczekiwania. Oczywiście nie zastępuje to gry na 50-calowym telewizorze, ale jest swego rodzaju odmiennością od standardowej rozgrywki.