Zobacz, jak wygląda smartfon z baterią 18 000mAh

Zobacz, jak wygląda smartfon z baterią 18 000mAh

Opublikowano 26.02.2019 12:15 -


Jeden z czołowych producentów baterii, firma Energizer, postanowił podbić rynek smartfonów. Doświadczeniem w tej branży poszczycić się nie może (aczkolwiek świeżakami też nie są), więc wykorzystuje swoją mocą stronę, czyli wspomniane baterie. Zaczyna z rozmachem, bo smartfonami zasilanymi akumulatorami 18000 mAh. Ciekawe czy telefony Power Max P18K Pop również będą reklamowane przez króliczki.

Gigantyczny smartfon zaprezentowano na podczas MWC w Barcelonie. Gigantyczny może jest przesadą, ale na pewno jest on gruby. Według zapowiedzi ma 18 mm grubości, aczkolwiek trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka wygląda na jeszcze grubszy. Dla porównania iPhone XS Max posiada baterię 3174mAh, co jest pięciokrotnie mniejszą pojemnością od tej w telefonie Energizer.

Jako etui: bojówki albo plecak

Cegłówka, bo inaczej tego urządzenia nazwać nie można, przypomina Eircssony sprzed ponad dekady. Oczywiście, jeśli chodzi o wygląd (nawet kolor podobny do Ericssona GA 318). Brakuje co prawda antenki, ale Energizer mamy wysuwaną kamerę, a co! Smartfon wyposażony jest w system operacyjny Android 9.0, a jego waga, według osób, które miały go w ręce to może być nawet pół kilograma. W sam raz do kieszeni, jeśli chodzimy w spodniach typu bojówki. Największą zatem wadą tego telefonu jest jego… zaleta, czyli pojemność baterii. Producent zapewnia, że na telefonie możemy oglądać filmy przez dwa dni, albo słuchać muzykę przez 100 godzin. Jeśli nic nie będziemy robić, to smartfon wytrzyma w trybie gotowości około 50 dni.

Apple stawia na minimalizowanie grubości swoich smartfonów, co odbija się na mocy baterii i jej żywotności. Wielu użytkowników iPhone’ów, ale także innych topowych marek, byłoby w stanie przyjąć nieco grubsze telefony w zamian za lepsze akumulatory. Energizer mam wrażenie, że trochę zbyt dosłownie wziął do serca takie deklaracje. Szczególnie że poza baterią nie znajdziemy tam nic specjalnego: średniej jakości procesor 2 Ghz MediaTek, czy brak odporności na wstrząsy (skoro to telefon do samoobrony to trochę kiepsko, że jest jednorazowy, ale jeśli to cena za uratowanie życie, to z drugiej strony…).

Oprócz tego telefon oferuje 6GB pamięci RAM, a wyświetlacz ma przekątną 6,2 cala. Z tyłu znajduje się trzy obiektywy, a w przedniej części podwójny obiektyw do selfie. Energizer Power Max P18K Pop do sprzedaży trafi w czerwcu, będzie kosztował około 2500zł.

Wieści z Rozładowani.pl