Zobacz jak usunąć swoje dane z FaceApp

Zobacz jak usunąć swoje dane z FaceApp

Opublikowano 19.07.2019 20:45 -


Najpierw pół świata przypomniało sobie o aplikacji FaceApp, miliony ludzi zaczęło szaleć w mediach społecznościowych, pokazując swoje zdjęcia z przyszłości. Następnie powstała ogólnonarodowa panika, jakie to dane nie są kradzione przez aplikację.

Owszem, nie zaprzeczam i zgadzam się z faktem, że masa naszych danych jest w aplikacji przekazywana „wyżej”. Pisał o tym zresztą Kuba na DailyWeb. Problem jednak leży w panice, jaka powstała, jest masa innych aplikacji, które używamy w większej skali, a które posiadają o wiele więcej naszych danych. To oczywiście temat na zupełnie inny artykuł. Tutaj skupię się na prostej instrukcji podpowiadającej jak usunąć dane z FaceApp, jak już wystarczająca ona nam się znudziła i ulegliśmy narodowej panice.

Największym problemem FaceApp i ich regulaminu jest fakt, że mogą wykorzystywać nasze zdjęcia do celów komercyjnych. Od razu rodzi się wizja, że zobaczymy w sieci reklamy FaceApp, gdzie na banerze będzie nasza twarz. Po tym, jak zrobiło się głośno o tymże regulaminie, ludzie zaczęli się zastanawiać czy na pewno maseczka ze zmarszczkami, nałożona przez algorytm jest warta takiej ceny, jak prywatność.

Po zamieszaniu głos zabrał twórca FaceApp, czyli Yaroslav Gonachrov. Powiedział on, że firma nie ma zamiaru udostępniać żadnych danych użytkowników osobom trzecim. Dodał również, że każdy z użytkowników może żądać usunięcia swoich danych z serwerów FaceApp. Wyznawcy zasady, że lepiej zaufać diabłu, niżeli Rosjaninowi, mogą dane usunąć.

Jak usunąć dane z FaceApp?

  • Otwieramy FaceApp w telefonie.
  • Klikamy ikonkę Ustawienia w lewym, górnym rogu
  • Klikamy „Wsparcie”
  • Następnie „Zgłoś błąd i prześlij dzienniki”
  • Tam wpisujemy prośbę o usunięcie danych.

To wszystko. Na usunięcie danych możemy chwile poczekać, bo jak zaznacza Goncharov:

„Nasz zespół wsparcia jest obecnie przeciążony, ale te żądania to dla nas priorytet”.

Twórca aplikacji dodał także, że jego programiści pracują nad poprawieniem interfejsu, aby ułatwić ten proces. Osobiście zalecam zgłoszenie takiej prośby, przede wszystkim dla spokoju, dopóki nie znikną wątpliwości, które narosły dookoła aplikacji.

Wieści z Rozładowani.pl