Zobacz, jak ustawić jasność światła latarki w iPhonie

Zobacz, jak ustawić jasność światła latarki w iPhonie

Opublikowano 23.05.2019 14:57 -


Wiedzieliście, że można bez problemu dopasować jasność latarki w iPhonie? Jeśli nie to witaj w klubie, też nie miałem o tym bladego pojęcia, a już od kilku lat jestem po „jabłkowej” stronie mocy.

Najciekawsze jest to, że opcja zmiany regulacji nasycenia światła latarki została wprowadzona w aktualizacji iOS 10 w 2016 roku. W związku z tym funkcję taką znajdziemy tylko na iOS 10 i nowszych wersjach. Aktualnie mamy iOS 12, a 13 jest za pasem, więc praktycznie większość osób ma już taką opcję.

Wątpię też, że można przez przypadek trafić na funkcję regulacji jasności, bo jest to też w dość nietypowym miejscu. Oczywiście teraz, jak już wiem, jak to robić, wydaje się to banalne, ale po kolei.

Jak zmienić jasność latarki w iPhone?

Przechodzimy do naszego centrum sterowania, tam, gdzie znajduje się właśnie latarka i inne „bajery”. Przesuwamy zatem palcem w górę ekranu. Następnie naciskamy na ikonkę latarki, ale dość mocno, aby „aktywować” 3D Touch. Jak widać, 3D Touch nie jest dostępne tylko w przypadku aplikacji.

iphone

Oczywiście 3D Touch działa dla każdego inaczej, sam znam mnóstwo osób, które w ogóle z tego nie korzystają, bo „nie potrafią wyczuć siły nacisku”. Jeśli już jednak udało nam się wejść w ustawienia, to bez problemu możemy regulować poziom jasności naszej latarki. Mamy do dyspozycji pięć poziomów jasności.

Im wyżej, tym jaśniej i na odwrót. Jestem ciekawy, ile jeszcze jest podobnych opcji w iOS, które dopiero czekają na odkrycie przeze mnie, bo to, że są, jest pewne.

Wieści z Rozładowani.pl