Standardowo co miesiąc, Sony prezentuje, jakie gry będą dostępne za darmo w ramach abonamentu PlayStation Plus. Ten miesiąc jest jednak wyjątkowy, bo jest pierwszym miesiącem z ofertą gier tylko na konsole PS4. Brak jest pozycji na PS3 i PS Vita, tak jak to było dotychczas.

W poprzednim miesiącu otrzymaliśmy dość mocne tytuły, zwracałem wtedy szczególną uwagę na For Honor. Notabene, do dzisiaj nie znalazłem na nią czasu, RDR 2 i Assasin’s Creed: Odyssey skutecznie zabierają mi czas. W tym miesiącu Sony zaoferowało nam dwie gry, ale z dość dużą rozpiętością gatunkową, zatem dla każdego coś dobrego.

R E K L A M A

PlayStation Plus – darmowe gry marzec 2019

ps plus marzec 2019

Call of Duty: Modern Warfare Remastered – PS4

Kolejna odsłona znanego cyklu Call of Duty, wyprodukowana przez studio Raven Software, a wydana przez Activision Blizzard w 2016 roku. Jest to odświeżona wersja pierwszej części gry. Na szczególną uwagę zasługuje odnowiona oprawa graficzna.

ps plus marzec 2019

The Witness – PS4

Nad zakupem tej gry zastanawiałem się już od jakiegoś czasu, ale zawsze trafiało się coś bardziej „na teraz”. Ciężko przypisać tę pozycję do jakiejś jednej, konkretnej kategorii. Jest to gra logiczna, z dużym naciskiem na rozgrywkę przygodową. Trafiamy na tajemniczą wyspę, gdzie wszyscy ludzie wyparowali, tam zaczyna się przygoda. Wydana i wyprodukowana przez studio Thekla (a więc studio twórcy wysoko ocenianej gry BraidJonathana Blowa). Premiera gry miała miejsce w 2016 roku i została bardzo dobrze przyjęta.

Podsumowując, Sony zmniejszając liczbę gier, próbuje zadośćuczynić na ten fakt grami bardziej świeżymi. W poprzednich miesiącach trafiały się produkcje sprzed 4-5 lat, a teraz jak widać, otrzymujemy dwie, maksymalnie 3-letnie pozycje, na dodatek wysoko oceniane.

Łączna wartość gier, według aktualnych cen w PS Store wynosi około 324 zł. Wszystkie gry będą dostępne do pobrania od 5 marca (wtorek). Warto zaznaczyć, że tym razem gry z poprzedniego miesiąca dostępne są dłużej, do 8 marca. Do tego wiec czasu mamy okazję na pobranie takich pozycji:

Dodatkową, ważną informacją jest fakt, że od ostatniego miesiąca rozmiar miejsca w chmurze PSN na zapisy gier zmienił się z 10GB do aż 100GB.