Zobacz alternatywne, zarazem ciekawsze oglądanie zdjęć w trybie pełnoekranowym

Zobacz alternatywne, zarazem ciekawsze oglądanie zdjęć w trybie pełnoekranowym

Opublikowano 7.07.2014 9:27 - 5


Każde niekonwencjonalne podejście jest na wagę złota. Dzisiejszy skrypt kapitalnie wypisuje się z konwencji prezentowania zdjęć pełnoekranowych. Łamiąc utarty schemat, robi to nieco inaczej niż wszystkie inne narzędzia tego typu. Nie wiem na ile Wam taka forma przypadnie do gustu, niemniej mi się naprawdę bardzo podoba – pewnie dlatego, że jest nieco inne niż cała reszta.

Skrypt nosi nazwę Intense Images i za jego pomocą, jak wspomniałem wyżej, zaprezentujecie zdjęcia w zasadzie w trybie ‘prawie’ pełnoekranowym. Gdyż żadne okno zasłaniające całą przestrzeń na pulpicie, się nie pojawi. Natomiast narzędzie wyświetli wybrany obrazek w oknie przeglądarki, udostępniając możliwość przewijania zdjęcia. Jak ktoś pamięta, podobny efekt był w IE6, podczas gdy klikało się w wielkich rozmiarów zdjęcie, wówczas trzeba było suwakami się po nim poruszać ;-) Tutaj jest nieco wygodniej, niewidoczna część zdjęcia pojawia się po przesunięciu kursora myszy.

Jedyne co, to twórcy mogli by zmienić ten, jak dla mnie, niefortunny kursor po najechaniu na wybraną miniaturkę zdjęcia. Dodatkowo podpowiem Wam, że narzędzie może się świetnie sprawdzić do prezentowania zdjęć typu panorama. Natomiast twórcy także przewidzieli przesuwanie zdjęcia nie tylko w osi x, ale także w osi y. Naprawdę świetne narzędzie, które dobrze wykorzystane – może wywoływać efekt WOW
 

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl