Zobacz 3 adresy, dzięki którym staniesz się bogatszy

Zobacz 3 adresy, dzięki którym staniesz się bogatszy

Opublikowano 10.06.2014 17:16 - 6


Dzisiaj kolejna premiera na DailyWeb, mianowicie chciałbym Wam przedstawić Bartosza Andrzejewskiego. Jeśli nam szybko nie wymięknie w systematycznym pisaniu, to będzie dość zabawnie – nie ukrywam. Głównie za sprawą, że nie brakuje mu poczucia humoru. Nie dajcie się jednak zwieść, pod płaszczem dużej dawki humoru kryją się wartościowe treści, podane w bardzo przystępny sposób. Niech się dzieje ;-)

Niezależnie od tego czy stawiasz strony www na Joomli, WordPressie czy też specjalizujesz się w projektowaniu pod druk – te linki ułatwią Ci życie i zagwarantują taplanie się w bogactwie, zgodnie ze staropolskim przysłowiem o czasie i pieniądzach… #tylewygrać

1. Compressor.io/compress

Genialny kompresor online autorstwa Stephane Lyver, który jest w stanie zredukować skompresowany już (sic!) plik jpg, o kolejne 80%… Naprawdę. Mamy do wyboru dwa warianty kompresji – bezstratny i stratniuteńki (lossy…), gdzie moje fachowe oko, nie jest w stanie w tym pseudo stratnym dostrzec różnicy na minus w stosunku do oryginalnego pliku. Zmniejszać możemy: jpegi, png, gify oraz wektory z rozszerzeniem svg. Używam go częściej niż szczoteczki do zębów, jakkolwiek to brzmi…

2. ColourLovers.com

Zbiór palet, patternów, kształtów i niezastąpione źródło trendów kolorystycznych. Odkąd poznałem owy adres, nie macham łapą jak opętany po próbniku w celu znalezienia tego jedynego w swoim rodzaju odcienia. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. blue, tudzież navy i nie dość, że wyskoczą nam wszystkie “niebieskie” i “granaty” świata, to jeszcze dostaniemy gotową paletę wraz z 3-4 kolorami dobranymi tak dobrze do wspomnianego niebieskiego lub granatu, jak BMW M3 E92 do łamania przepisów na warszawskich ulicach. (ciekawostka: ktoś już się postarał o paletę “Daily Web” – link http://www.colourlovers.com/palette/2404361/Daily_web)

3. Gridzzly.com

Jeżeli lubisz szkicować przed procesem “malowania cyfrowego” tak jak ja lub po prostu katujesz na co dzień wszelkiego rodzaju szkicowniki, mam dla Ciebie budżetowe rozwiązanie, o ile posiadasz w pracy i/lub w domu drukarkę klasy jakiejkolwiek. Gridzzly to generator “wzorzastego” papieru. Napisałbym, że milimetrowego, ale na szczęście wzorów jest aż 6, w tym tam fikuśne jak plastry miodu czy też klasyczna kratka. Wybieramy wzór, rozmiar i klikamy w PRINT.

Nie twierdzę, że te linki są pierwszej świeżości, ale często bywa tak, że coś sprawdzimy, i nie mając pomysłu na wdrożenie tego do naszej codziennej “rutyny”, porzucamy taki adres bez dodania go do zakładek, mimo, że czasami – jak widać – warto.

Kilka słów autorze:

bandrzejewski

Bartosz Andrzejewski. Po prostu Bartosz. Rzekłbym nieskromnie, że “człowiek orkiestra”, no ale… Designer-samouk. Mimo w miarę młodego wieku, ponad 10 letnie doświadczenie w web designie i szeroko pojętej grafice. Najbardziej wielbię logo i branding. Zdradzam je z kamerowaniem, od niedawna. W skrócie: web design, UI z dobrym UX, logo, video, photo, audio. No i kocham WordPress’a, a gardzę Drupalem, #sorrytakimamyklimat.

Wieści z Rozładowani.pl