Ja osobiście z serwisu korzystałem wielokrotnie w poszukiwaniu najróżniejszych rzeczy. Niejednokrotnie także udało się jakieś stare graty sprzedać. To za co chwalę sobie ten serwis, to przede wszystkim za ogromną prostotę działania. Nie trzeba zakładać przedziwnych kont, logować się czy wykonywać innych niepotrzebnych kroków, tylko dodanie ogłoszenia i jego późniejsze potwierdzenie na mejlu. Myślę, że to ogromna zaleta serwisu, gdyż każda gospodyni domowa, czy inna osoba nie umiejąca internetu, nie powinna mieć  żadnego problemu w obsłudze.

Prócz samej funkcjonalności serwisu, jego nieodłączonym elementem jest domena. Tablica.pl świetnie się wpisała w świadomość osób, które notorycznie kupują lub sprzedają graty za pośrednictwem ogłoszeń lokalnych. Stwierdzenie sprawdź czy nie ma tego na Tablicy, wpisało się w kanon. Teraz niestety zamiast tego, będziemy korzystać z serwisu OLX.pl – sprawdź czy nie ma tego na OeLiKsie brzmi już dość dziwnie.

Dlaczego taki ruch? Otóż jak twierdzą właściciele:

olx

 

Prócz samej nazwy, jak zapewniają właściciele, nic więcej się nie zmieni. Serwis dalej będzie działał na takiej samej zasadzie, nic prócz nowego logotypu użytkownik nie zobaczy. Oczywiście rozumiem cel twórców, którzy postanowili ujednolicić serwisy w skali globalnej, jednak przyznam szczerze, że osobiście bardzo żałuje zmiany nazwy serwisu. Sama nazwa Tablica.pl nie dość, że utarła się w świadomości, to dwa doskonale się wpisywała w prostotę serwisu. Nowa nazwa mimo, że nie jest skomplikowana i trudna w zapamiętaniu, to jednak jest zdecydowanie bez charakteru. Osobiście żałuje tej zmiany, wielka szkoda.

Są jednak tacy, którzy ze ze zmiany na pewno się ucieszą.Któż to taki? Osoby, które wcześniej zarejestrowały różne kombinacje OLX.pl, takie jak oliks.pl czy konkurent o nazwie OLIX.pl, którym zawsze trochę ruchu wpadnie, gdy użytkownik dawnej tablicy – błędnie wpisze nowy adres. Więcej o zmianach na nową, gorszą nazwę – poczytacie pod adresem olx.pl/zmiana