Znasz osoby, które wysyłają zbyt wiele maili? Powiedz im o tym. Anonimowo.
Znasz osoby, które wysyłają zbyt wiele maili? Powiedz im o tym. Anonimowo.

Opublikowano 2 lata temu - 1


Kiedyś współpracowałem z pewną osobą, która bardzo lubiła maile. Nie byłoby w tym nic dziwnego - w końcu maile to świetna sprawa, niezwykle ułatwiająca pracę. Ale ta osoba lubiła maile aż za bardzo. Pięć wiadomości w ciągu godziny? Żaden problem. Każde pytanie odnośnie projektu w osobnej wiadomości. Każda uwaga przesyłana w czasie rzeczywistym. Chaos i zamęt. Bałagan w skrzynce odbiorczej. Irytacja. Brak skupienia. Chyba tak mogę okreslić tamtą współpracę.

Ale było, minęło - projekt zakończony, współpraca również. Ostatnio natrafiłem jednak na narzędzie, które w tamtym okresie z pewnością bym wykorzystał - Minimize Email.

Jak to działa?

Minimize Email to narzędzie (choć bardziej określił bym je mianem lol-narzędzia), które anonimowo poinformuje Twoich znajomych/współpracowników/innych (niepotrzebne skreślić), że wysyłają zbyt dużo maili. Ot, taka drobna rzecz, a cieszy, szczególnie jeśli z różnych względów nie chcemy zwrócić uwagi prosto w twarz.

Wystarczy podać maila takiej osoby, a system prześle jej odpowiednią wiadomość. Swoją drogą, ostatnio natrafiam w sieci na coraz dziwniejsze narzędzia (to jest jednym z nich) i zastanawiam się, co skłania ludzi do ich stworzenia. Doświadczenie życiowe? Chęć zaistnienia? Za dużo wolnego czasu? Niespełnione ambicje start-upowca?