DxOMark to popularna platforma do sprawdzania i oceniania aparatów fotograficznych. Jest znana również z tworzenia rankingu smartfonów. Niedawno pojawiły się w sieci (jeszcze nieoficjalnie) jej wyniki testów urządzeń, które wkrótce będą miały swoją premierę. Wśród nich znajdują się takie topowe modele jak: OnePlus 6T, Huawei Mate 20 Pro i Pixel 3. Dotąd w zestawieniach królował Huawei P20 Pro, czy utrzymał status lidera? Zobaczmy!

Swojego czasu było do DxO wiele zastrzeżeń. Sugerowano, że są nieobiektywni, zarzucano im „sprzedawanie się”. Chodziło konkretnie o możliwość odpłatnego przetestowania przez zespół platformy jeszcze niezaprezentowanego urządzenia i tym samym dania producentowi szansy na podbicie ostatecznych osiągów oferowanego sprzętu. Osobiście nie widzę w tym problemu. Tak, jak i podzespoły sprawdza się w benchmarkach, dzięki czemu dowiadujemy się o nowych urządzeniach, tak i zespół odpowiadający za moduł aparatu, chciałby przetestować swój twór. Takie podejście DxO uwierzytelnia też odrobinę listę, która wyciekła.

Jak wypadają nowe gwiazdy?

Nie przeciągając już dłużej, przejdźmy do wyników. Po lewej stronie znajduje się lista, która wyciekła, a po prawej aktualnie widniejąca.

R E K L A M A

Zrzut ekranu 2018 09 26 o 22.20.48

Jak widać po lewej stronie, niewydany Mate 20 Pro zdetronizował swojego mniejszego brata ze stajni Huawei i prowadzi z wynikiem 116 (+7 względem P20 Pro). Następna niespodzianka na liście to Google Pixel 3 z wynikiem 107, czyli taką samą oceną, jak Mate 20. Oczywiście ten sam końcowy wynik, nie oznacza identycznych możliwości. Wynik DxOMark to połączenie wyników fotografowania i nagrywania wideo. O takich detalach, jak różnice między tymi modułami, przekonamy się zapewne dopiero po prezentacji urządzeń.

Google Pixel 2018

Sony Xperia XZ2 Premium, Apple iPhone Xs Max, iPhone Xs, Meizu 16th Plus i niezaprezentowany jeszcze Honor V20 znajdują się na liście poniżej Mate 20. iPhone Xr i OnePlus 6T są również obecne w zestawieniu z wynikami na poziomie odpowiednio 100 i 99. Trochę zawiódł mnie ten wynik OP6T, ale nie przypominam sobie, aby poprzednie konstrukcje OP wybijały się na tle konkurencji w chwili premiery.

Raport dotyczący tych telefonów jeszcze nie pojawił się na stronie internetowej Dx0Mark, więc zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że powyższy wyciek to jedynie fake.