Znamy polskie ceny PS5 - jest dobrze, ale z cenami gier już dużo gorzej

Opublikowano 17.09.2020 10:19 -


Emocje po wczorajszym pokazie PS5 jeszcze nie opadły, ale postaram się zachować spokój. Jest wielu sceptyków, bo "za słaba prezentacja", bo "za dużo trailerów", itd. Dla mnie najważniejsze były jednak gry na wyłączność, bo to będzie trzymało PS5 na pierwszym miejscu, a także cena.

Oficjalna cena potwierdziła wcześniejsze plotki i wynosi 399 i 499 dolarów, odpowiednio za konsolę bez napędu i z napędem. Było wiele przypuszczeń i dywagacji, jaka może być "polska" cena, ale jeszcze w nocy wszystko stało się jasne. Media-Markt wrzucił do swojej oferty konsolę PS5 i możliwość składania zamówień.

Polskie ceny Sony PS5

Jest zatem bardzo dobrze, bo po wczorajszej premierze pojawiały się głosy, że poniżej 2500 zł będzie ciężko zejść. Udało się jednak i myślę, że - podobnie zresztą pisałem już kilka tygodni temu - to jest ruch Sony: sprzedać taniej, nawet "po kosztach", ale odbić sobie na grach. I niestety ta teoria zdaje się potwierdzać. Ceny gier delikatnie mówiąc, powalają.

cod

Przykładowo Call of Duty: Black Ops Cold War w Media Markt to wydatek rzędu 359 zł. Oczywiście są i tańsze pozycje (Assassin’s Creed Valhalla za 239 zł), ale taka cena CoDa pokazuje, że hitowe pozycję będą kosztować nie mało.

Preordery już ruszyły, a konsola będzie dostępna w Polsce od 19 listopada.

Wieści z Rozładowani.pl