Znamy najdroższe nowojorskie domeny premium

Znamy najdroższe nowojorskie domeny premium

Opublikowano 28.10.2014 9:07 -


Z wielkimi nadziejami patrzyłem na premierę nowej końcówki domenowej .NYC. Wyniki, które osiągnęła przy publicznej dostępności okazały się bardzo przyzwoite, zgodne z oczekiwaniami, jednak fotelu lidera .NYC nie zdobyła. Pierwszego dnia, ponad 20k sztuk znalazło nowych właścicieli, zaś teraz patrząc na statystyki jest jeszcze lepiej. Suma zarejestrowanych sztuk, od tamtego czasu wynosi prawie 47k! A to daje 9 pozycję w rankingu najpopularniejszych nowych domen, gdzie różnica pomiędzy miejscem 7 i 8 (kolejno .LONDON i .PHOTOGRAPHY) wynosi niespełna 1000 sztuk. Nie wykluczone więc, patrząc na dynamikę wzrostu ilości domen .NYC, że miejsce wyższe jest na wyciągnięcie ręki.

Co ciekawe, do sieci trafiła informacja jak prezentowały się ceny domen, w fazie Landrush. Z informacji przedstawionej przez serwis TheDomains, wynika że zestawienie domen premium wygląda naprawdę interesująco. Otóż okazuje się, że najdroższą domeną z nowojorskim rozszerzeniem była domena związana z… naprawą aut CarService.NYC. Jej cena osiągnęła około $11 500. Mimo, że to nie mało, tak spersonalizowana domena, powiązana z lokalizacją geograficzną wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Aktualnie niestety nic pod tym adresem się nie znajduje, jednak to pewnie tylko kwestia czasu.

Na drugim miejscu, za niewiele mniej bo za $11k sprzedana została domena BitCoin.NYC. Reszta w poniższym zestawieniu, mnie osobiście zastanawia obecność Cannabis.NYC :-)

  1. CarService.NYC – $11 500
  2. BitCoin.NYC – $11 000
  3. ForRent.NYC – $9 000
  4. Homeinsurance.NYC – $7 250
  5. Facelift.NYC – $6 750
  6. Apartmentsforrent.NYC – $5 500
  7. Cannabis.NYC – $4 000
  8. BTC.NYC – $1 500

Wieści z Rozładowani.pl