Znamy datę premiery "The Last of Us Part II"

Znamy datę premiery “The Last of Us Part II”

Opublikowano 25.09.2019 10:05 -


O tym, że druga odsłona The Last of Us w ogóle się pojawi, wiedzieliśmy już od dawna. Nieznana była jedynie bardziej konkretna data premiery tytułu. Dzisiaj wiemy już, że nie będziemy musieli czekać w nieskończoność — kontynuacja produkcji od Naughty Dog pojawi się już w lutym 2020 roku.

Długo oczekiwany sequel The Last of Us ma wreszcie datę premiery. Sony ujawniło, że The Last of Us Part II pojawia się na PS4 21 lutego 2020 roku. Sony ogłosiło również, że pierwsza część gry będzie dostępna w październiku dla abonentów PlayStation Plus.

Z okazji tej informacji wypuszczono także nowy zwiastun gry, który pozwala lepiej przyjrzeć się tytułowi. Znalazły się w nim sceny na koniu i w łodzi, a także przerażające nowe potwory i równie straszni ludzie. I tak, jest wśród nich Joel.

The Last of Us pierwotnie trafiło na PS3 i to już w 2013 roku (później gra została zremasterowana na PS4) i ujęło graczy swoją zaskakująco poruszającą historią, rozgrywającą się w brutalnym i brutalnym postapokaliptycznym świecie. W roli głównej wystąpił Joel, który z różnych powodów postanowił wcielić się w rolę ojca młodej dziewczyny o imieniu Ellie. Zapowiedziany po raz pierwszy w 2016 roku sequel przedstawia historię starszej już Ellie (co generalnie jest spoilerem, jeżeli nie graliście w pierwszą część, ale na tym etapie nie da się tego typu informacji unikać).

The Last of Us Part II trafi wyłącznie na konsolę PS4 – jest to ekskluzywny tytuł Sony.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl