Wczoraj pisaliśmy o tym, że właściciel WordPressa, czyli firma Automattic zakupiła serwis Tumblr. Nie znaliśmy ceny, jednak po paru godzinach została ona ujawniona. Firma poinformowała, że jest to kwota „poniżej 3 milionów dolarów”.

Cena delikatnie szokuje, bo jak na spory serwis społecznościowy i aktualne ceny jest to dość mała kwota. Oczywiście bierzemy pod uwagę sytuację Tumblra i to, co w ostatnim czasie działo się dookoła serwisu. Mimo wszystko oczekiwano ceny wyższej, szczególnie że w 2013 roku Yahoo nabyło Tumblr za… 1.1 mld $! Zjazd dość spory, bo jest to zaledwie 0,27% poprzedniej stawki.

coronaheights

Serwis thenextweb.com postanowił porównać cenę Tumblra do innych „rzeczy”, w które Automattic mógłby zainwestować swoje pieniądze. Łatwo udało się znaleźć inwestycję na rynku nieruchomości. Cztery sypialnie, słoneczna okolica Corona Heights w San Francisco. Urokliwy budynek z 1916 roku. Sprzedany został ostatnio za 2 775 000 $. Jego powierzchnia to 775 metrów kwadratowych. Oprócz sypialni znajdziemy tam trzy łazienki i wspaniały widok na miasto.

WordPress kupuje Tumblr! Co dalej z kontrowersyjnym serwisem?

Co dalej z Tumblr?

Porównanie takie jest trochę w żartobliwym tonie, ale to pokazuje skalę upadku platformy miniblogowej. Weźmy także pod uwagę, że serwis dalej ma bogatą, ale przede wszystkim aktywną bazę użytkowników. Spekuluje się, że Tumblr sprawiał tyle kłopotów poprzedniemu właścicielowi, że ten po prostu wolał się odciąć i nie generować kolejnych problemów. Nie wiadomo, jakie Automattic ma plany związane z przyszłością portalu. Tak niska kwota często jest wpisywana w ryzyko finansowe tak sporych spółek.

Już teraz firma posiada WordPressa, czyli największą platformę blogową. Wydaje się, że zakup Tumblra jest po prostu przyjemnym wyskokiem właścicieli. Co z tego wyjdzie? Zapewne będą testować możliwości, bo ewentualne straty finansowe będą niskie. Jeśli serwis się znudzi, zapewne zostanie wchłonięty przez WordPressa, albo całkowicie zamknięty.