Ten rok zdaje się być wyjątkowy, nie tylko pod względem pandemii, ale również pod kątem organizacji wszelakich imprez technologicznych. Nawet konferencja dla programistów organizowana przez Apple, czyli WWDC wydaje się być inna. Dlaczego? Zawsze kilka tygodni przed wydarzeniem spekulowano na temat nowinek programistycznych i systemów operacyjnych, jakie zostaną pokazane. Teraz: więcej jest o sprzęcie.

A na sprzęt od Apple zawsze było inne miejsce do prezentacji, czyli eventy, gdzie tenże sprzęt prezentowano. WWDC zarezerwowane było dla devów i wolałbym, aby tak pozostało. Nie można jednak przejść obojętnie obok przecieków na temat sprzętu. Wczoraj pisałem o nowych MacBookach Pro, które mają zostać pokazane w czerwcu, a już dzisiaj zobaczyliśmy rendery najnowszych Maców mini.

R E K L A M A

Nowy Mac mini z procesorem M1X i MagSafe

Autorem przecieków jest niezawodny Jon Prosser, który jak mało kto ma jedne z lepszych informacji ze świata Apple. Na swoim kanale na YouTube opublikował zapowiedź Maca mini 2021, a także sporo renderów.

mac mini back scaled

Już na pierwszy rzut oka widać, że Mac mini jest cieńszy od swojego poprzednika (a nawet dwóch, bo model z 2020 roku jest w tej samej puszce co poprzednik, ale za to z procesorem M1).  W nowym Macu mini 2021 otrzymamy:

  • 4 porty Thunderbolt/USB-4
  • 2porty USB-A
  • HDMI
  • port ładowania MagSafe

mac mini bottom scaled

Na uwagę zasługuje ten ostatni port, który wraca po kilku latach przerwy do sprzętów Apple. Ostatnio otrzymał go nowy iMac 24-calowy.

mac mini back2 scaled

Nowy Mac mini powinien posiadać nową, odświeżoną wersję procesora M1, który wdarł się z rozmachem na rynek w roku ubiegłym.

mac mini pro display scaled

Konferencja WWDC 2021 rozpocznie się 7 czerwca i potrwa cztery dni. W tym okresie powinniśmy zobaczyć zapowiedź najnowszego systemu operacyjnego Apple iOS 15, a także nowe wersje systemów MacOS, iPadOS, watchOS i tvOS. Poznamy nowinki na temat możliwości oprogramowania, a także zapowiedzi rozwiązań developerskich. Ze sprzętów Apple powinno pokazać także MacBooka Pro.


Posłuchaj nas!