Do premiery iPhone’a 13 pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak plotek na jego temat zaczyna pojawiać się coraz więcej. Jedną z nich są informacje od znanego analityka, który specjalizuje się w świecie Apple – Ming-Chi Kuo. Nie wszystkie jego informacje zawsze się sprawdzają, ale większość tak.

iPhone 13 z lepszym obiektywem?

Według niego w nowym iPhonie otrzymamy nowy ultraszerokokątny obiektyw, który lepiej poradzi sobie z fotkami wykonywanymi przy słabym oświetleniu. W obecnych modelach, czyli iPhone 12, zdjęcia wychodzą bardzo dobrze na podstawowej wersji iPhone 12, ale już wersja Pro i Max znacząco polepszają fotki.

Jakość zdjęć jest zmorą Apple od kilku lat. Firma z Cupertino nie może doścignąć np. koreańskiego Samsunga, który wyznacza corocznie nowe standardy, jeśli chodzi o fotografię mobilną. Odnoszę wrażenie, że Apple jest lekko opóźnione w tej kwestii, co wcześniej byłoby nie do pomyślenia.

Apple iOS 14.5: odblokujesz iPhone’a w masce jeśli posiadasz AppleWatcha

Jak będzie w przypadku iPhone 13? Czy będzie to wreszcie model, który od początku będzie tym, który wyznaczy jakość na najbliższe miesiące? Tego dowiemy się na jesieni, bo na razie to tylko plotki.