W sieci pojawiło się specjalnie przygotowane oprogramowanie Android TV x86. Umożliwia ono przerobienie starego sprzętu komputerowego w przystawkę z systemem Android TV. 

Canal+ Box 4K to nowy dekoder z Androidem. Pozwoli na oglądanie telewizji przez internet, a także korzystanie z serwisów VOD

Android TV x86

XDA Developers podaje, że na forum tego serwisu funkcjonuje ciekawy wątek dotyczący Android TV. Zaprezentowane jest w nim oprogramowanie Android TV x86, które można zainstalować na starym komputerze i tym samym przerobić go na przystawkę do telewizora. Twórcą tego oprogramowania jest użytkownik AmznUser444 Dev. Android TV x86 bazuje na Android 9.0. Minimalne wymagania sprzętowe wskazują, że można to oprogramowanie zainstalować na komputerze z 64-bitowym dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu przynajmniej 1,2 GHz. Potrzebny będzie co najmniej 1 GB pamięci RAM, ale zalecane są 2 GB lub więcej. Nie możemy zapomnieć o przynajmniej 8 GB na system, a także 16 GB lub więcej na aplikacje. System wymaga również GPU z pamięcią minimum 64 MB, przy czym możliwe jest wykorzystanie układów Intel Iris/HD/GMA, Nvidia GeForce, a także AMD Radeon.

Xiaomi prezentuje Mi Box 4S Pro z obsługą rozdzielczości 8K!

Błędy w Android TV x86

W wątku dotyczącym oprogramowania wskazane jest, że system nie jest doskonały. Możliwe są błędy takie jak. Póki co oprogramowanie nie zadziała na innej partycji niż EXT4. Nie skorzystamy też z Chromecasta na urządzeniu bez DRM. Z kolei Netflix działa tylko w mobilnej wersji. Brakuje również certyfikatu Widevine L1. 

Co prawda jeszcze nie instalowałem tego oprogramowania na swoim starym laptopie, ale jest to kusząca propozycja. Pamiętajcie jednak, że to rozwiązanie na razie nie jest idealne. 

Źródło: XDA Developers


Posłuchaj nas!