Zmiany w Narzędziach Google dla Webmasterów

Zmiany w Narzędziach Google dla Webmasterów

Opublikowano 8.05.2012 12:30 - 1


Miła niespodzianka spotkała mnie dziś gdy zalogowałem się do Narzędzi Google dla webmasterów. Moim oczom ukazał się odświeżony i ulepszony wygląd usługi. Już po wejściu w profil danej domeny w GWT, widzimy zmiany w Pulpicie nawigacyjnym, w którym to pojawiły się trzy nowe zakładki, które dają nam szybki dostęp do ważnych danych o aktualnej stronie. Kolejno mamy wyświetlone informacje o „błędach indeksowania”, „wyszukiwanych hasłach”, oraz o „mapach witryn”. Nad nimi znajduje się panel z ostatnimi wiadomościami dotyczącymi danej strony.

Menu, po lewej stronie Narzędzi, również zostało odświeżone i lekko zmodyfikowane. Mamy tam 4 grupy: Konfiguracja, Kondycja, Ruch i Optymalizacja (Laboratorium nie liczę bo tam się nic nie zmieniło).

W Konfiguracji znajdziemy takie dane ustawienia jak wcześniej, czyli m.in. podstawowe ustawania, czy linki witryny.

W grupie Kondycja znajdziemy opcje odpowiedzialne za „zdrowie” naszej strony – takie jak na przykład: błędy i statystyki indeksowania, czy informacje o złośliwym oprogramowaniu.

Ruch, jak sama nazwa, wskazuje daje nam dostęp do linków zwrotnych, wyszukiwanych haseł, czy też raportów odnośnie „plus-jedynek” w Google+.

W Optymalizacji znajdziemy m.in. informacje o mapach witryn czy o problemach i wskazówkach od Google jakie możemy wykonać w kodzie naszej strony, aby była odpowiednio zoptymalizowana.

Natomiast warto wspomnieć jeszcze, że na liście domen możemy zmienić wygląd ich wyświetlania z trybu „Wygodnego” na „Kompaktowy”, w którym to usunięte są miniatury stron.

Jak dla mnie zmiany zdecydowanie na plus. Co więcej ostatnio Google zaczęło jakby bardziej dbać o swoich użytkowników i przysyłać częściej emaile, że ze stroną są jakieś problemy. Gdyby jeszcze tylko te aktualizacje algorytmu im jakoś lepiej wychodziły (patrz – Penguin) :).

Wieści z Rozładowani.pl