Zmiany w grupach w aplikacji WhatsApp w kwestii zarządzania. Komunikator wprowadza usprawnienia dla lubiących dyskutować w wiele osób.

WhatsApp to nieco zapomniana aplikacja. Zmiany pojawiają się tu dość rzadko i nie są aż tak rozbudowane. Tym razem nowości jest naprawdę sporo o czym informuje WhatsApp na swoim blogu. Przejdźmy przez te zmiany wspólnie:

Opisy grup

Administrator może tworzyć opis grupy oraz określić cel, temat przewodni i zasady konwersacji. Można również w opisie określić datę, miejsce i listę rzeczy wymaganych na spotkanie.

R E K L A M A

Kontrola administratora

Administrator grupy może umożliwić dowolnej osobie w konwersacji zmianę tematu, opisu grupy lub avatara.

zaległości

Jeśli daną osobę ominęła duża część konwersacji można w łatwy sposób sprawdzić czy w trakcie długiej wymiany zdań nikt o nas nie wspomniał. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z symbolu @.

Wyszukiwanie członków

Nowa funkcja pozwala na swobodne wyszukiwanie członków konwersacji w informacjach o grupie. Dzięki temu, w przypadku bardziej rozbudowanej, wielowątkowej konwersacji, będziemy dokładnie wiedzieli kto z kim i o czym rozmawia. Wprowadza to zdecydowanie większy porządek w zarządzaniu treściami na platformie.

Co jeszcze?

Niby oczywiste, ale jednak nie – twórcy grupy nie mogą zostać z niej usunięci, a osoby, które opuszczą grupę, nie mogą zostać do niej automatycznie dołączone ponownie. Proste i wygodne.

WhatsApp delikatnie goni konkurencję, jednak zdecydowanie zbyt mało się tam dzieje, by można było o nim mówić jako mocnym graczu na rynku. Obecne zmiany niezwykle mocno upodabniają aplikację do Facebooka, jednak nie ma co narzekać – ważne, że zmiany są i jak widać są potrzebne i rozwojowe z punktu widzenia platformy. Być może WhatsApp nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.


Posłuchaj nas!