Zmiany na lubik.info

Opublikowano 15.01.2012 20:07 Aktualizacja: 15.01.2012 20:17 - 4


lubik blackWspółczesny twórca stron stoi przed nie lada wyzwaniem by dodać taką ilość niezbędnych widgetów by strona nie był ociężała. Facebook czy Google+, musi pobrać dane z zewnętrznych serwerów a następnie umieścić je na naszej stronie. Co ciekawe dziś podczas testów, wyszło, że usunięcie pluginu FB i G+ wyświetlającego fanów spowodowało, że serwis przyspieszył raptem o 0.02s. To zadziwiające, jednak inne wrażenie odnosi użytkownik wchodząc na stronę, gdy pasek postępu wczytywania witryny ciągle pracuje.

Oddaje Wam do dyspozycji nieco odświeżoną wersję bloga, przede wszystkim usuwając wszelkie niepotrzebne widgety z zewnętrznych serwisów. Od teraz, informacja o ilościach śledzących poczynania bloga, znajduje się w górnym pasku, który teraz będzie przewijał się razem ze stroną. Mam nadzieję, że usprawni Wam to korzystanie z serwisu. Co ważne, nagłówek jest aktualnie w wersji beta, możecie zgłaszać swoje uwagi, czy pomysły :-) Na podstronach docelowo będzie służył jako narzędzie do nawigacji. Zastamawiam się także nad usunięciem wszelkich widgetów G+ i FB ze strony głównej, znajdujących się pod tytułem artykułu.

To pierwsza część zmian, w kolejnym kroku pozbędę się uporczywych i mało wydajnych dodatków, gdyż trochę się już uzbierało. Wszystkim korzystającym z platformy WordPress, przypominam o aktualizacji wszystkich pluginów korzystających z biblioteki TimThumb, że jest ona dziurawa i trzeba wykonać jej aktualizację by uniknąć włamania.

Przypadł Wam do gustu nowy header? :-)

Wieści z Rozładowani.pl