Zgadnij, jaki to font!

Zgadnij, jaki to font!

Opublikowano 30.09.2016 10:36 Aktualizacja: 30.09.2016 11:14 - 2


Poszukiwanie czcionek jest czasami niekończącym się dylematem. Muszę znaleźć świetny font, który idealnie nada się do mojego projektu. Zaczyna się podróż do wyroczni : Google Fonts, Font Squirrel itp. W międzyczasie korzystam z wtyczki WhatFont o której pisałem tutaj. Przeglądam miliony nowych propozycji i jest finał poszukiwań. Decyzja : Helvetica.

Tym życiowym wstępem, chciałem zaprosić was do sprawdzenia swojej wiedzy o wyglądzie fontów. Na stronie Know your font , mamy prostą grę, polegającą na dopasowaniu nazwy czcionki do jej wyglądu. W grze są 3 poziomy i na każdym z nich kilkadziesiąt różnych pytań. Do wyboru mamy 3 odpowiedzi – gdzie każda z nich jest wyświetlana w innym foncie.

zrzut-ekranu-2016-09-29-o-21-05-51

Wytypowanie prawidłowej odpowiedzi jest naprawdę sporym wyzwaniem. Jeśli komuś udało się uzyskać maksymalną liczbę punktów – szacunek. Niestety, ku mojemu zdziwieniu administrator strony nie przygotował wersji na smartfony i niestety nie wyświetli się wam strona w szerokości poniżej 768px. Bardzo dziwne, ale mimo to zachęcam do sprawdzenia strony na desktopach i tabletach.

Zagraj!

Wieści z Rozładowani.pl