Zestawienie różnych modeli iPhone w użyciu stawia pytanie: "Co poszło nie tak?"

Zestawienie różnych modeli iPhone w użyciu stawia pytanie: “Co poszło nie tak?”

Opublikowano 10.01.2019 22:00 -


Zestawienia tworzone przez takie firmy jak Mixpanel, pozwalają rzucić nowe światło na sytuację rynkową oraz wyjaśnić działania mające wpływ na globalny rynek. Wykres ostatnich modeli iPhone będących w użytku ukazuje słabą sprzedaż modeli XS i odrobinę lepszą XR. Co więcej, nic nie wskazuje na znaczną poprawę sytuacji. Może zatem redukcja produkcji to dobry ruch?

Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja o kolejnej redukcji zakładanej produkcji najnowszych modeli iPhone – XS, XS Max oraz XR. Jest to poważny ruch, który musiał mieć uzasadnienie w słupkach, ponieważ taka decyzja mogła mieć znaczący wpływ na wartość akcji.

XS mało interesujący, XR w natarciu

Graf zawiera zestawienie urządzeń Apple będących w użyciu od iPhone 8 wzwyż.

Widać na nim bardzo wyraźnie jak duża różnica występuje pomiędzy sprzedażą budżetowego modelu XR a serią topową XS. Zaskakuje jednakowo fakt, że najdroższa XS Max, której cena została bardzo negatywnie odebrana przez wszelakich recenzentów, jest na razie najpopularniejszą opcją z najnowszych iPhonów. Ta sytuacja zmieni się jednak na dniach, wnioskując po szybkości wzrostu sprzedaży każdego z nich. Należy przypomnieć, że seria XS była dostępna z wyprzedzeniem, co jest wyraźnie widoczne na wykresie.

Co poza XS i XR?

Ciekawy jest również fakt dalszego przybywania nowych iPhone’ów 8, które przecież już swoje lata mają i mocno odbiegają, chociażby designem, od najnowszych serii X czy XS. Czyżby XR nie trafił w szeroko pojmowany „entry level model”?

Nawet iPhone 8 Plus, który moim zdaniem dziś nie ma już żadnego sensu, bo jest zwyczajnie za duży, nie odnotował nawet minimalnego spadku od czasu wprowadzenia nowych urządzeń.

Faktem jest zatem, że sprzedaż iPhone’ów z 2018 roku nie poraża. Na ich zakup decydują się jedynie osoby posiadające dotychczas urządzenia znacznie starsze (iPhone 7 i mniej) albo te z androidem na pokładzie.
Warto mieć na uwadze, że do tworzenia swoich wykresów Mixpanel opiera się na danych analitycznych witryn i aplikacji. Apple nie dzieli się takimi danymi z informacją publiczną. Można jednak założyć, że informacje te są wiarygodne i prawdopodobne. Apple informowało nas wielokrotnie, że to XR jest najszybciej sprzedającym się modelem z aktualnego portfolio.

Wieści z Rozładowani.pl