Zestaw 15 najpopularniejszych serwisów oferujących komercyjne szablony dla Wordpress

Zestaw 15 najpopularniejszych serwisów oferujących komercyjne szablony dla WordPress

Opublikowano 23.05.2014 10:26 - 1


Mówcie co chcecie, ale mimo że jest cała masa serwisów oferujących naprawdę wysokiej jakości szablony do WordPress, to i tak te komercyjne są niezbędne. W końcu to ogromny komfort odesłać klienta do odpowiedniej strony, by wybrał sobie odpowiedni szablon. Oczywiście może to i mało profesjonalne, ale akurat ja strony robię głównie znajomym i znajomym znajomych, przy okazji i generalnie po kosztach. W zasadzie prócz komfortu mojego, jest też jakiś komfort przyszłego właściciela serwisu.

Gdzie najczęściej się zaopatruje? Dla mnie właściwie istnieje tylko i wyłącznie wszystkim znany ThemeForest z kilku powodów. Przede wszystkim wysoka jakość, bo to najistotniejsze – wiem za co płacę i nie bolą mnie oczy od kupowanego produktu. Kolejna rzecz spory wybór i trzy cena, bo ona musi iść w parze z jakością, a na TF te dwa parametry bardzo się lubią i są właściwie nierozłączne. Niemniej zdaje sobie sprawę, że serwisów z szablonami jest zdecydowanie więcej, oferujących także dość popularny model licencji: zapłać raz na rok i zyskaj dostęp do kilkuset szablonów. Taka opcja wydaje się być genialna dla osób, które trzaskają hurtowe ilości serwisów opartych o WP. Dla mnie pojedyncze sztuki za $35 z TF zupełnie wystarczą, niemniej w dzisiejszym zestawieniu chciałem zaprezentować serwisy oferujące oba wspomniane typy licencji. Zaczynajmy więc.

1. ThemeForest

tf

Mój faworyt jeśli chodzi całościowe zestawienie. Pojedyncze licencje, szablony dla WordPress ale nie tylko. Znajdziecie tam także skórki do innych popularnych platform CMS czy nawet zwykłe szablony stron WWW. Wysoka jakość i rozsądna cena. Doskonale się sprawdzi, jeśli raz na jakiś czas trafi Ci się zlecenie na stronę dla znajomego. Uczciwie mówię: dorzuciłem swego REFa :-)

2. TemplateMonster

tm

Serwis legenda. Powstał chyba razem z internetem jako takim. Od zarajania dziejów pamiętam, że jak szablony to tylko u nich. Niestety nieco zatrzymali się w przeszłości, patrząc na ceny. Cena za szablon do WordPress plasuje się na poziomie $75, a to niestety ponad dwa razy drożej niż na wspomnianym wyżej ThemeForest. By jednak oddać uczciwość, szablony do WP stoją na równie wysokim poziomie. Serwis oferuje także nieco więcej niż TF. bo znajdziecie tam ogromne ilości szablonów do mniej lub bardziej popularnych platform CMS, czy nawet szablony mejlingów. Polecam w wypadku, kiedy na TF nie znajdziecie nic, co wpadnie Wam w oko, a wydatek $75 nie wiąże się z ogłoszeniem przez Was upadłości finansowej.

3. Elegant Themes

elegant

Pierwszy z serwisów, popularnych na zachodzie, który oferuje inny model rozliczeniowy. Nie płacisz w tym wypadku ceny za jeden szablon, tylko wykupujesz dostęp do zbioru szablonów. Patrząc na jakość szablonów jak i na cenę $69, to brać i się nie zastanawiać w wypadku, kiedy stron na WP komercyjnie robisz kilka w miesiącu. Dodam tylko, że za $7 więcej masz tylko 1 szablon na TemplateMonster!

4. Mojo Themes

mojo

Serwis, który sprzedaje w modelu jak TF czy TM, pojedyncze sztuki. Ceny są bardzo zróżnicowane, zaczynają się od nawet $6 do $49. Jakość? Złego słowa nie można powiedzieć. Baza serwisu składa się z ponad 1500 pozycji, na które składają się nie tylko propozycje dla WP, ale także dla takich CMSów jak Joomla czy Tumblr.

5. Rocket Theme

rocket

Bardzo niewielka kolekcja, składająca się za niespełna 40 szablonów do WP. Niemniej są one bardzo wysokiej jakości, wykorzystujące pełną responsywność, zupełne świeżynki. Niemniej cena także zachęca i wynosi $50 za 2 miesiące dostępu.

6. WooThemes

woothemes

Zestaw ponad 50 złożonych szablonów dla WP, udostępnione na dwa różne sposoby. Pojedynczy szablon kosztuje bagatela $99, natomiast kiedy zdecydujecie się na miesięczny abonament, to cena już wynosi raptem $29.

Serwisów oczywiście jest zdecydowanie więcej, poniżej ich wypis:

7. Studio Press

studiopress

8. Press75

75

9. WP Zoom

wpzoom

10. Organic Themes

organic

11. Graph Paper Press

graph

12. Organized Themes

organized

13. Theme Trust

themetrust

14. Theme Shift

themeshift

15. Flexi Themes

flexithemes

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz