Od kilku lat każdy YouTube Rewind zbierał mnóstwo krytycznych głosów i łapek w dół – tak, mamy tutaj na myśli edycję z 2019 roku, kiedy film zebrał najwięcej łapek w dół w historii platformy.

YouTube twierdzi, że nie to jest powodem decyzji zarzucenia pomysłu. Po dziesięciu latach od wystartowania, platforma uznała, że twórczyń, twórców i filmów jest tak wiele, że nie sposób już być ze wszystkim na bieżąco.

“Dziękujemy wszystkim twórcom zaangażowanym w Rewind – będziemy 👀 wasze roczne podsumowania, by skupić się na docenieniu was oraz trendów, które tworzycie na YouTube 🔥 na nowo – bądźcie czujni!”

YouTube Rewind 2020

W roku 2020 YouTube Rewind w ogóle nie powstał. Dla wielu osób i firm na całym świecie był niezwykle trudny. YouTube uznał, że mimo ogromnego wysiłku twórczyń i twórców, który został przez nie i przez nich poczyniony, Rewindu nie będzie.

Co zamiast Rewind?

Jak czytamy na portalu Tubefilter, YouTube nie porzuca formatu rocznych podsumowań. Platforma w dalszym ciągu będzie publikować roczne raporty analizujące trendy oraz osoby tworzące content pojawiający się w jej obrębie. YouTube w dalszym ciągu przyznaje również swoje nagrody Streamy Awards dla twórczyń i twórców na platformie.


Posłuchaj nas!