Zegar z wbudowanym Asystentem Google ma sens? Lenovo prezentuje Smart Clock Essential

Opublikowano 1.09.2020 16:28 -


Lenovo zaprezentowało nowy inteligentny zegarek Smart Clock Essential. Urządzenie posiada wbudowaną obsługę Asystenta Google.

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które posiadają wbudowaną obsługę asystentów głosowych. Korzystanie z ich dobrodziejstw umożliwia m.in. pozyskiwanie informacji z internetu, odsłuchiwanie podcastów, sterowanie muzyką, ustawianie przypomnień, zarządzanie urządzeniami z zakresu inteligentnego domu. Nic więc dziwnego, że asystenci głosowi, a także urządzenia, które mają wbudowaną ich obsługę, są bardzo popularne i chętnie kupowane. Producentom nie kończą się pomysły na temat umieszczania asystentów głosowych w coraz to nowszych i ciekawszych urządzeniach.

lenovo smart clock essential front

Lenovo Smart Clock Essential

Lenovo zaprezentowało Smart Clock Essential. Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego. Jednak  Smart Clock Essential ma wbudowaną obsługę Asystenta Google. Nie jest to zatem taki zwyczajny zegarek, który ulokowany w okolicach łóżka, będzie służył tylko za budzik. Można pokusić się o stwierdzenie, że to budzik na delikatnych sterydach. Warto tutaj zauważyć, że to nie pierwsze tego typu urządzenie od Lenovo. Od ubiegłorocznego Smart Clock różni się przede wszystkim przeznaczeniem oraz wyświetlaczem. Ten, umieszczony w Smart Clock to kolorowy wyświetlacz o większych możliwościach. W Smart Clock Essential jest on przede wszystkim niedotykowy. Jego główną funkcjonalnością jest prezentowanie aktualnej godziny, natomiast dodatkowe informacje np. pogodowe prezentowane są w formie ikonek. Smart Clock Essential jest zdecydowanie prostszym urządzeniem niż jego starszy brat.

lenovo smart clock essential back

Wymiary urządzenia, porty, przyciski

Smart Clock Essential ma wymiary 121 x 64 x 83 mm. Zegarek został wyposażony w dwa mikrofony. Za emisję dźwięku odpowiada 1,5-calowy głośnik o mocy 3W. Poza tym, w tylnej jego części znajduje się lampka. Na tylnej obudowie można znaleźć port ładowania, włącznik mikrofonu oraz port USB. Na górnej części obudowy znajdują się przyciski do kontrolowania poziomu głośności, a także ustawiania przypomnień.

Cena urządzenia

Urządzenie ma niebawem trafić do sprzedaży za kwotę 49,99$, zatem będzie tańsze od swojego starszego brata. Niestety nie ma na razie żadnej informacji o dostępności Lenovo Smart Clock Essential w Polsce. Wydaje mi się, że urządzeniem może mieć wielu sprzymierzeńców. Co prawda wygląda tak samo jak Smart Clock, jednak jego wyświetlacz bez dodatkowych wodotrysków jest dla mnie ciekawszą propozycją. Będę obserwował czy urządzenie trafi na nasz rodzimy rynek i jeśli cena będzie w miarę przystępna, to zdecyduję się na zakup. Jeśli nie, poszukam jakiejś alternatywy, ale Smart Clock Essential wygląda bardzo obiecująco.

Źródło: Lenovo

Wieści z Rozładowani.pl