Mała rzecz, a cieszy. Przynajmniej mnie. Udało znaleźć mi się zegar niby od Xiaomi, ale jednak nie. Niby działa z aplikacją Mija, ale tylko jeśli mamy ustawiony region jako Chiny kontynentalne. W każdym razie od kilku dni jestem posiadaczem tego zegara i jestem całkiem zadowolony.

Sama obudowa zegara jest zrobiona pod kątem, dzięki czemu jest on bardziej czytelny. Zegar posiada dodatkowo nóżkę z tyłu, dzięki czemu jesteśmy go w stanie jeszcze bardziej pochylić. Pod tą nóżką znajduje się klapka na dwie baterie AAA (niedołączone do urządzenia).

Ekran z e-papieru. Niskie zużycie energii, bardzo dobra widoczność nawet pod sporym kątem i w słoneczny dzień.

Urządzenie ma wbudowany czujnik temperatury oraz wilgotności. Na podstawie tych wartości wyświetla się na ekranie emoji, pokazujące czy warunki są komfortowe. Zmienia się ono w zależności od temperatury oraz wilgotności. W instrukcji znajduje się tabelka opisująca kiedy, jaka buźka się pokaże.

W opisie przedmiotu znajdowała się aplikacja, że da się zegar podłączyć do aplikacji Mija (Xiaomi Home). Niestety po wielu próbach nie udawało mi się to. Napisałem do sprzedawcy, a ten uświadomił mnie, że trzeba zmienić swój region w aplikacji (języka nie trzeba) na Chiny kontynentalne. Faktycznie, po tej zmianie pojawiło się o wiele więcej urządzeń w katalogu, a sama aplikacja bez problemu połączyła się z zegarem. Jakie ustawienia mamy w aplikacji?

Dostęp do historii temperatur, zmianę nazwy urządzenia, godzina aktualizuje się automatycznie (bez aplikacji nie ma możliwości zmiany czasu na zegarze!). Możemy dostosować długość sesji pracy oraz przerwy w timerze Pomodoro. Ustawić alarm oraz użyć odczytów z tego urządzenia do stworzenia reguł, jeśli posiadamy inne urządzenia działające pod kontrolą aplikacji np. włączenie nawilżacza, jeśli wilgotność spadnie poniżej określonej wartości.

Aby wejść w tryb stopera/timera, wciskamy raz przycisk S/S. Aby uruchomić Pomodoro, przytrzymujemy go. W celu zapauzowania wciskamy raz itp. Gdy sesja lub przerwa dobiega końca, zegar wyda  z siebie 3 piknięcia.

Sam zegar może wyświetlać w formie dużych informacji: godzinę lub wartość z czujników – możemy to ustawić w aplikacji.

Wydaje mi się, ze przez fakt, iż wyświetlacz jest w technologii e-ink oraz odświeżany jest raz na 5 sekund baterie wytrzymają dość długo.

Lubię pracować przy użyciu Pomodoro z rana, kiedy jeszcze nie zaczynają mi się spotkania. Pozwala mi to na wykonanie sporej ilości mniejszych zadań. Jako rasowy prokrastynator lubię się wspomagać metodami, które pozwolą mi pozostać dłużej w stanie skupienia i nie odkładać zadań na później. Zegar kupiłem na Aliexpress w promocji za 65 zł.

A o samym Pomodoro kiedyś nagraliśmy odcinek podcastu:


Posłuchaj nas!