Zdjęcia Google nie będą robić kopii zdjęć z WhatsApp oraz Wiadomości

Popularne Zdjęcia Google, które wykorzystujemy do kopii zapasowych naszych zdjęć, nie będą uwzględniać tych, które pochodzą z aplikacji WhatsApp, Wiadomości lub Kik.

Zdjęcia Google to bardzo lubiana i często wykorzystywana aplikacja, dzięki której tworzona jest kopia zapasowa zdjęć z naszego smartfona. Kopia ląduje w chmurze Google, a my w każdej chwili mamy do niej dostęp, zarówno z poziomu smartfonowej aplikacji, jak i poprzez przeglądarkę na desktopie. Sam przechowuję w niej mnóstwo zdjęć z poprzednich urządzeń, do których często wracam.

Kopia zapasowa zdjęć z komunikatorów

Jedną z funkcji aplikacji jest kopia zapasowa zdjęć, które otrzymaliśmy poprzez komunikatory, takie jak WhatsApp, Kik, czy chociażby Wiadomości. Bardzo fajna sprawa, jeśli ktoś otrzymywał sporo zdjęć od rodziny, czy znajomych. Aplikacja znajdowała folder utworzony przez dany komunikator, a on był uwzględniany przy kopii zapasowej i synchronizacji z chmurą. Bardzo często wykorzystywałem tę opcję, kiedy urodził się mój syn, a żona przesyłała mi jego zdjęcia, gdy ja byłem w pracy. Dzięki temu posiadam na swoim koncie Google mnóstwo jego zdjęć zrobionych przeze mnie i żonę.

WhatsApp szykuje spore ułatwienia dla swoich użytkowników

Google wyłącza domyślnie kopie zapasowe z komunikatorów

Teraz Google ogłasza, że domyślnie wyłącza kopie zapasowe i synchronizację dla folderów utworzonych przez komunikatory. W swoim komunikacie informuje, że sytuacja dotyczy folderów utworzonych przez aplikację Wiadomości, WhatsApp oraz Kik. Jednak serwis Android Police, powołujący się na Mishaala Rahmana z XDA Developers podaje, że aplikacji jest więcej i zaliczają się do nich:

  • Facebook
  • Helo
  • Instagram
  • LINE
  • Messages
  • Messenger
  • Snapchat
  • Twitter
  • Viber
  • Whatsapp

COVID-19 powodem wyłączenia

Google tłumaczy swoją decyzję chęcią zaoszczędzenia zasobów internetowych w związku z COVID-19. Jednocześnie podaje, że domyślne ustawienie można zmienić i udostępnia stosowną instrukcję.

Redesign aplikacji Google Zdjęcia

Niedawno Google poinformowało także o wprowadzeniu zmian w wyglądzie samej aplikacji Google Zdjęcia. Już teraz możemy zobaczyć na naszych smartfonach inne logo aplikacji. Ponadto z czasem udostępniona zostanie aktualizacja wyglądu, a także nowe funkcje. Wśród nich znajdzie się podział aplikacji na trzy karty: Zdjęcia, Szukaj oraz Biblioteka. Karta Szukaj, zyska widok mapy, dzięki czemu zobaczymy lokalizację przechowywanych zdjęć (o ile lokalizacja jest zapisana w szczegółach pliku). Zwiększy się także liczba Wspomnień.

Źródło: Google

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Jarosław Konstantynowicz

Powiązane

Szperałem, grzebałem i kopałem, aż trafiłem na “Not Tonight”

Kontynuuję swoje poszukiwania ciekawych narracji w grach niezależnych. Przyznaję, że mój apetyt rozbudził tytuł "Yes,…

5 sierpnia, 2020

Facebook może w ogóle nie odczuć skutków bojkotu przez reklamodawców

Mimo to firmy takie jak Coca-Cola, Diageo, Mars, HP i CVS Health już teraz zapowiadają…

5 sierpnia, 2020

Ech… Apple daje nowe procesory do iMaca, ale bez zmian w designie

Pomimo przecieków mówiących o "inspiracji iPadem Pro", nowy iMac z zewnątrz nie różni się od…

5 sierpnia, 2020

Szukasz platformy, na której możesz stworzyć i sprzedawać swój kurs online? Wybierz eduj.pl i zgarniaj nawet 98% prowizji!

W internecie znajdziemy wiele platform pozwalających na tworzenie i dystrybucję szkoleń online, czym więc różni…

5 sierpnia, 2020

Android Auto wreszcie w BMW! Powód do radości czy wstyd?

BMW, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się długą historią niemiecka marka, miała w swoim…

5 sierpnia, 2020

Nowości w WhatsApp: walka z dezinformacją i obsługa pokoi z Messenger Rooms

Facebook wprowadza kolejne nowości do swojego komunikatora WhatsApp. Użytkownicy aplikacji mobilnych będą mogli sprawdzać, czy…

5 sierpnia, 2020