Gdy piszę ten tekst, przede mną stoi Dodge Charger z 1970, wzorowany na ten, którym w filmie Szybcy i Wściekli jeździł Vin Diesel, wcielający się w rolę Dominica Toretto. Mowa oczywiście o modelu z Lego. Natomiast kawałek dalej leży piórnik, do którego doczepiona jest minifigurka, długopis i temperówka, stylizowana na klocek.

Lego już dawno nie jest tylko zabawkami dla dzieci. Sama firma zauważyła zainteresowanie swoimi produktami wśród dorosłych i choć większość odbiorców wciąż stanowią dzieci, to coraz więcej modeli stworzonych jest z myślą o tych nieco starszych. Tak jest właśnie w przypadku tarczy Kapitana Ameryki.

Tarcza Kapitana Ameryki z Lego

Tarcza Kapitana Ameryki z Lego

Dorośli fani Marvela mogą wyrazić swoją pasję, odtwarzając jeden z najbardziej kultowych gadżetów w kinowym uniwersum Marvela. Zestaw Marvel Tarcza Kapitana Ameryki (76262) to szczegółowy i realistyczny model, którego zbudowanie jest satysfakcjonujące, a sama tarcza cieszy oko jeszcze długo po ukończeniu projektu.

Model, przeznaczony dla dorosłych fanów klocków duńskiej firmy oraz uniwersum Marvela, ma 47 cm średnicy i jest ustawiony na stojaku z tabliczką z podpisem. Całości dopełnia minifigurka Kapitana Ameryki z tarczą i młotem Thora, Mjölnirem. W jednym zestawie mamy więc aż dwie tarcze, choć różniące się diametralnie wielkością. Zestaw składa się z 3128 elementów, więc mimo pozornie nieskomplikowanej konstrukcji, jego budowa powinna zająć Wam całkiem sporo czasu.

tarczakapitanaameryki minifigurka

Tarcza Kapitana Ameryki z Lego prezentuje się imponująco i tak wyglądać będzie na półce każdego fana uniwersum Marvela. Imponująca jest niestety także cena. Za zestaw przyjdzie nam zapłacić 999,99 zł. Na stronie Lego trwa już przedsprzedaż tego modelu. Wysyłka zaplanowana jest na 1 sierpnia bieżącego roku. Ja raczej się nie skuszę, ale muszę przyznać, że zestawy związane z franczyzami prezentują się z roku na rok coraz lepiej.

Filmowe zestawy od Lego: które cieszą się największą popularnością?