Zbigniew Hołdys pod ostrzałem internautów - za poparcie ACTA

Zbigniew Hołdys pod ostrzałem internautów – za poparcie ACTA

Opublikowano 24.01.2012 17:50 - 1


Echa protestów w sprawie ACTA nie milkną. Mimo całej rzeszy przeciwników tego porozumienia, które może spowodować ocenzurowanie rynku internetowego, są też tacy, którzy inicjatywę podpisania ACTA popierają. Jedną z tych osób jest Zbigniew Hołdys, potocznie na Twitterze zwany Zbigniew “Hold This” Hołdys.

Skąd ta ksywka? Zaczęło się od tego, że p. Hołdys, banował każdego użytkownika Twittera, którego zdanie nie było po drodze jemu. Obserwując całą sytuację, wyglądało to dość komicznie.

Niemniej, tym razem p. Hołdys naraził się przeciwnikom ACTA ponownie, popierając owy projekt. Złośliwi wytykają Hołdysowi hipokryzję, przypominając sytuacje z przed lat, kiedy to okazało się, że sam korzysta z pirackiego oprogramowania. Pojawiają się memy, a także wszelkie formy bojkotu jego twórczości. Całą sprawę podchwyciła społeczność serwisu Wykop.pl

Na portalu społecznościowym powstały profile (Komentarz usunięty przez Zbigniewa Hołdysa) czy wydarzenia typu Usuń Hołdysa z internetu, którego motto przewodnie to: Jeśli Hołdys nie chce internetu – to niech internet nie chce jego. Ma ono na celu usunięcie wszelkiej aprobaty udzielonej na portalach społecznościowych temu twórcy.

Osobiście nie mam nic do tego Pana, pomimo tego że zablokował moje konto na Twitterze, z dotąd niejasnych mi powodów. Stawiam jednak na jego kompleksy wynikające z braku umiejętności podjęcia rozsądnej polemiki (a przynajmniej takie zjawisko obserwuje). Niemniej czasem nie warto jednak wyrażać odmiennej opinii w środowisku, które jest jednogłośne. Chyba, że to zabieg celowy – tutaj jednak musieliby zabrać głoś specjaliści od marketingu. Może nowa płyta wychodzi na dniach? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl